ANA SAYFA / DKB / Emperyalist baskıdan, sömürgeci işgalden, KURTULUŞ DEVRİMDE!

Emperyalist baskıdan, sömürgeci işgalden, KURTULUŞ DEVRİMDE!

Devrimci Komünist Birlik 1 Mayıs bildirisi yayınlayarak devrimci mücadeleyi yükseltme çağrısı yaptı. DKB bildirisinde yarın 18:00’de Lefkoşa Kuğulu Park’ta toplanarak, “Bu Pisliği Devrim Temizler” pankartı arkasında, diğer demokratik kitle örgütleri ile birlikte ara bölgede gerçekleştirilecek olan ortak 1 Mayıs etkinliğine katılacağını belirterek tüm devrimci, komünistleri orak çekiçli kızıl bayrak altında birlikte yürümeye çağırdı.

DKB’nin 1 Mayıs Bildirisi şöyle:

Emperyalist kapitalizm büyük bir kriz yaşıyor. Plansız ve sözde serbest piyasacılığa dayanan bu düzen, büyük sermaye gruplarının kar odaklı üretimleri ve birbirleri arasındaki rekabetleri sonucunda her geçen gün daha büyük kitleleri açlığa ve yoksulluğa mahkum ediyor.

Kapitalist sömürü baskısından bunalan kitleler bu sisteme karşı gün geçtikçe daha büyük kin ve öfkeyle doluyorlar. Devlet organlarını kontrollerinde tutan sömürücü küçük azınlığın bu tehdide karşı çözümleri ise işçileri, emekçileri ve halkları bölmek ve bir birine düşman etmektir.

Ülkemizde sözde “çözümcü” geçinen işbirlikçi liderlikler ise, halklarımızın barış ve yeniden bir arada kardeşçe yaşama umutlarını boşa çıkarmayı, ayrılıkçı siyasetlerine yeni zeminler yaratmayı marifet biliyorlar!

1 Mayıs’ı sahte barış umutlarına sıkıştıranlar işte tam da bu anlayışa hizmet ediyorlar! Ama 1 Mayıs onların yaymaya çalıştığı gibi sınıflar arası barışın bayramı değil, işçilerin, emekçilerin baskıdan ve sömürüden kurtuluş için girişecekleri devrimin provasıdır.

Ne dünyada ne de ülkemizin her iki yarısındaki yönetenler artık yönetemiyorlar!

Mülksüzleştirenlerin mülksüzleştirilmesi ve sınıfsız, sömürüsüz bir düzen için mücadelenin zorunluluğu her geçen gün daha da kendini gösteriyor.

Şimdi ezilenlerin cesaretle öne çıkmasının zamanıdır!

Şimdi sömürülenlerin sömürenlere karşı saflarını sıklaştırma ve devrimci mücadeleye atılma zamanıdır!

Büyük bir devrimci fırtına birikiyor ufukta, o fırtına ile söküp atabilmek için sömürenlerin çürümüş düzenini, şimdi devrimci saflarda örgütlenme ve gelmekte olana hazırlanma zamanıdır!

Yaşasın işçilerin, emekçilerin mücadele günü 1 Mayıs!

Yaşasın halkların birliği, ortak devrim mücadelesi!

Ayrıca kontrol

Reformizmin ayak oyunları ve sömürge seçimlerine bakışları(*)

Sırtımızda, tüm varlığıyla işgal edip oturan ve ülkemizin kuzeyini yöneten TC egemenlerine; “Ankara, elini yakamızdan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir