ANA SAYFA / YAZARLAR / Salih Olgun – Kafa Karışıklığı

Salih Olgun – Kafa Karışıklığı

Kuzeydeki egemenlik konusunda kafa karışıklığı olanlar Maraş konusunda da ayni kafa karışıklığı içinde.

Sömürgeci TC devletinin Kıbrıs’ta görevli askeri ve sivil üst düzey görevlilerinin koordinasyon kurulu toplantılarında dile getirdikleri, yıllar önceden hazırlanmış ve gelişmelere bağlı olarak işleme sokulması öngörülen “ileri adım atabilmek için bir adım geri çekilme” taktiği ile dikkatleri başka yöne çekerken kendi egemenliğini yerli seçilmiş üst düzey memurları öne çıkararak gizlemeye çalışmaktadır.

Bunda da özellikle içte düzeniçi muhalif olanlar sürekli c/b ,b/b gibi üst düzey sömürge memurlarını yetkiliymiş gibi göstermekte ve halkı yanıltmaktadırlar.

Oysaki yetkili, sorumlu TC sömürgeci devletidir ve köşeye sıkışmışlıktan bu memurlarını öne sürerek kurtulmaya çalışmaktadır.

Elbette bu işbirlikçi üst düzey seçilmişler de durumdan kendilerine vazife çıkaran gönülden bağlı olanlardır.

Açılım vb tanımlamalar altında sömürgecinin attığı, atacağı hiçbir adım Kıbrıs sorununun özünü çözümde halkların birlikte örgütlenip birlikte mücadele etmesi gerektiği gerçeğini ortadan kaldırmayacaktır, kaldırmamalıdır.

Çünkü sömürgecinin attığı atacağı tüm adımlar halklar arasında şovenizmi körüklemeye, onları birbirine düşürmeye, kontrol altında tutup sömürgeci egemenliğinin sürmesi ve devamına yöneliktir.

Bu nedenle hem sömürgecinin hem de onun yerel işbirlikçilerinin bu amaçları deşifre edilmelidir.

Ayrıca kontrol

Yusuf Alkım – Yine yeniden: Reformizm ve Devrimcilik…

Öncelikle ele alınması gereken reformizm ve devrimciliğin ayrım noktasının ne olduğudur. Belki Bağımsızlık Yolu (BY) …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir