ANA SAYFA / Anasayfa / Böyle Gelmiş Ama Böyle Gitmez!

Böyle Gelmiş Ama Böyle Gitmez!

Üretim Merkezi Kadın Komitesi 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısı ile bir bildiri yayınlayarak tüm ezilen sömürülen kadınları mücadeleye çağırdı.

8 Mart günü Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Platformu tarafından ara bölgede gerçekleştirilecek ortak etkinliği destek verilen ve tüm ezilen, sömürülen kadınların saat 17:15’de Lefkoşa Dereboyu’ndaki eski Pronto Çemberi’nde buluşmaya çağrıldığı bildirinin tamamı şöyle:

“Geçmişten günümüze bize dayatılan, ezberletilen ezilmişliğe ve sömürgeye karşı,

Kimlik, ırk, din, dil, ayrımını yaşatan ve bizi buna maruz bırakan, ezen ve sömürenlerin hâkim olduğu düzene karşı,

Dünyanın ezici çoğunluğunda kadının kabul etmeyişinin, “hayır”ının sonucunun tecavüz, taciz, şiddet ve ölüm olduğu caniliğe karşı,

Sömürgeci ve kapitalist düzenin yarattığı savaşlarda katledilen, çocuğunun katledilmesine seyirci kalmak zorunda bırakılan, tecavüze uğrayan ve köleleştirilerek satılan kadınların uğradığı zulümlere karşı,

Toplumsal ve ekonomik baskılara karşı,

Sınıfsız, sömürüsüz ve insanca yaşayıp var olabilmek için, “böyle gelmiş ama böyle gitmez” diyoruz.

Ezilen, emeği sömürülen sınıfın yarısını oluşturan emekçi kadınlar olarak bu haykırışı yükseltmek için bir araya geldik.

Üretim Merkezi Kadın Komitesi olarak Kıbrıs’ta yaşayan ve ezilen tüm kadınların sorunlarına din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin ışık tutmayı hedefliyoruz. 

Sesimizi daha güçlü duyurabilmek, ortak sorunlarımıza karşı gücümüzü birleştirmek için sizleri de bu haykırışa ortak olmaya çağırıyoruz.

Sizi de bu düzen yangınının yakıp küle çevirdiği yaşamlara karşı, birlikte mücadele etmeye, kadınları özgürlük çağına taşıyacak bu mücadele ateşinde, başaracak olmanın inancıyla kıvılcım olmaya davet ediyoruz.”

Ayrıca kontrol

DKB: Çözüm sandıkta değil, örgütlü gücümüzdedir!

Devrimci Komünist Birlik yapılan seçimlerin meşru olmadığını belriterek çözümün halkın umutlarını çalarak sahte sandıklara hapsedenlerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir