ANA SAYFA / HABERLER / Üretim Merkezi Kadın Komitesi, 8 Mart’a yönelik seminer düzenliyor

Üretim Merkezi Kadın Komitesi, 8 Mart’a yönelik seminer düzenliyor

Üretim Merkezi Kadın Komitesi 8 Mart’a yönelik seminer düzenliyor. Seminere “Kadın ve Marksizm” kitabının da yazarı olan antropolog, akademisyen Sibel Özbudun’un konuşmacı olarak katılacak.

Üretim Merkezi Kadın Komitesi tarafından 4 Mart Cumartesi günü saat 19:00’da düzenlenecek olan etkinlikte “Kadın ve Marksizm” kitabının yazarı antropolog, akademisyen Sibel Özbudun’un konuşmacı olarak katılacak. Etkinliğin sonunda şöyleşi yapılacak. Etkinlikte Üretim Merkezi Film Atölyesi tarafından hazırlanan ve Kıbrıs’taki farklı kadın profillerine ışık tutan belgeselin tanıtım gösterimi de yapılacak.

5 Mart pazar günü ise gün boyu sürecek olan Sibel Özbudun’un da katılımıyla kadın atölye çalımaları yapılacak. Öte yandan Koyu Kırmızı Kitap Cafe ve Üretim Merkezi film, tiyatro, müzik atölye çalışmalarının ve dernek çatısı altında yürütülen etkinliklerin tanıtımını da yapıyor. Girne Kapısı’na kurulan stantta çalışmalar hakkında bilgi veriliyor. Perşembe akşamları felsefe sohbetleri, Cuma akşamları film gösterimi ve sohbetleri gerçekleştiren merkez, mart ayı itibariyle tiyatro, müzik, fotoğrafçılık, kadın ve emek olmak üzere ücretsiz atölye çalışmaları başlatacak.

Üretim Merkezi Kadın Komitesi’nden yayın“Kadın ve Yaşam”
Öte yandan Üretim Merkezi Kadın Komitesi, süreli kadın yayın çıkarmaya başladı. 8 Mart öncesinde ilk sayısı çıkan yayın ismi Kadın ve Yaşam olarak belirlendi. Yayında yazılar, makaleler, şiirler ve kadın çalışmaları gibi konular yer alıyor.

Ayrıca kontrol

DKB: Çözüm sandıkta değil, örgütlü gücümüzdedir!

Devrimci Komünist Birlik yapılan seçimlerin meşru olmadığını belriterek çözümün halkın umutlarını çalarak sahte sandıklara hapsedenlerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir