ANA SAYFA / HABERLER / Kıbrıslı Rum öğrencilerden dayanışma mesajı

Kıbrıslı Rum öğrencilerden dayanışma mesajı

 

Foto: Arşiv
Foto: Arşiv

Öğrencilerle Sendikal Platform’un, salı sabahı meydana gelen, 3 kişinin öldüğü ve 7 kişinin yaralandığı trafik kazasını protesto etmek amacıyla Başbakanlık önünde dün yaptığı protesto eylemi, bugün güney Kıbrıs’ta yayınlanan gazetelere de yansıdı.

Politis gazetesi “Saatin Getirdikleri… Sendikalar Genel Grevle Kıbrıslı Türk Öğrencilerin Tarafında” başlıklarıyla aktardığı haberinde, “Tüm Kıbrıs Öğrenci Koordinasyon Komitesi”nin (PSEM), yazılı açıklama yaparak, Kıbrıslı Türk öğrencilere destek belirttiğini yazdı.

Dün yayınlanan açıklamada, adanın kuzeyindeki yaşam standardının iyileştirilmesi için öğrencilerin ortaya koyduğu mücadeleye destek belirtildi. PSEM ayrıca geçtiğimiz günlere Girne-Değirmenlik dağ yolunda meydana gelen kazada hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı diledi.

PSEM açıklamasında Kıbrıs gibi küçük bir ülkede TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aldığı karar yüzünden iki ayrı zaman diliminin olmasının kabul edilemez olduğu ifade edildi. Komite, kazanın nedenlerinden biri olarak saat uygulamasını işaret etti.

PSEM, Kıbrıs sorununun çözümünü talep ettiklerini, federal bir çözümün Kıbrıs’ı özgürleştireceğini ve yeniden birleştireceğini, böylece Kıbrıslı öğrencilerin eğitim ve ülkedeki sorunlarla ortak müzadele edebileceğini kaydetti.

Ayrıca kontrol

DKB: Çözüm sandıkta değil, örgütlü gücümüzdedir!

Devrimci Komünist Birlik yapılan seçimlerin meşru olmadığını belriterek çözümün halkın umutlarını çalarak sahte sandıklara hapsedenlerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir