ANA SAYFA / HABERLER / Sendikal Platform’dan kuzey Kıbrıs genelinde eylem ve grev

Sendikal Platform’dan kuzey Kıbrıs genelinde eylem ve grev

Sendikal Platform eylemDeğirmenlik-Girne yolunda dün sabah meydana gelen kaza sonrası bugün toplanan Sendikal Platform gecikmeli de olsa kuzey Kıbrıs genelinde grev ve eylem kararı aldı.

Sendikal Platform toplantısı sonrasında platform adına açıklamada bulunan KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel yaşatılan katliamla 1974’ten sonra oluşturulan rejimin insanımıza değer vermediği; omurgasız siyasetin kuklalık, yalakalık dışında hiçbir sorunu çözmediği, sorumluluk üstlenmediğinin bir kez daha ortaya çıkardığı vurgulandı.

“Bu ülkeye dayatılan paketler, nüfus, denetimsizlik, yol güvensizliği, kaçak işçiler, çalışma izinleri, öğrenci taşımacılığı ile ilgili uygulamalar ile ülke insanını perişan eden kukla hükümetler hesap vermelidir.” denilen açıklamada çalışma izni olmayan kamyon şoförü için Çalışma Bakanı, sözleşmesi, sigortası olmayan minibüs şoförü ve sağlıksız öğrenci taşımacılığı için Eğitim Bakanı, yol güvenliğinden sorumlu toplumla dalga geçen Ulaştırma Bakanı’nın hesap vermesi ve derhal istifa etmesi gerektiği kaydedildi

Açıklamada 30 Kasım 2016 tarihinde toplanan Sendikal Platform’un şu kararları aldığı duyuruldu:

1-) Ülkemizde saatler derhal AB ülke saatleri ile aynı yapılmalıdır.
2-) Çalışma Bakanı, Eğitim Bakanı ve Ulaştırma Bakanı derhal istifa etmelidir.
3-) Bugün saat 16:00’da Başbakanlık önünde Kitlesel Protestoya katılınacak, taleplerin derhal yerine getirilmesi istenecektir.
4-) 1 Aralık 2016, Perşembe (Yarın) Sendikal Platform içindeki sendikalar ülke genelinde Grev ve Eylem yapacaktır. Saat 11:00’de Başbakanlık önünde toplanılacak ve kitlesel olarak cenaze törenine katılınacaktır.

Açıklamanın sonunda eylemlerin sonuç alıncaya kadar devam edeceği ve yapılacak eylemlere tüm halkın, sendika üyelerinin, örgütler, veliler ve öğrencilerin davetli olduğu belirtilerek “YETER BE!!…..” denildi.

Ayrıca kontrol

DKB: Çözüm sandıkta değil, örgütlü gücümüzdedir!

Devrimci Komünist Birlik yapılan seçimlerin meşru olmadığını belriterek çözümün halkın umutlarını çalarak sahte sandıklara hapsedenlerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir