ANA SAYFA / HABERLER / DKB’den halk düşmanlarına karşı kararlı eylemsellik çağrısı!

DKB’den halk düşmanlarına karşı kararlı eylemsellik çağrısı!

katil-hukumet-eylem-1Devrimci Komünist Birlik halk düşmanı yöneticileri ve onların bu çürümüş düzenlerine karşı sokağa çıkan tüm liseli öğrencileri selamladı.

DKB’den yapılan açıklamada dün yayınlanan bildiride de vurgulandığı gibi, bu asalakları başımızdan def edene kadar sokakta olmaya ve hep birlikte tepkimizi koymaya devam edileceği vurgulandı. Bu bağlamda bugün saat 16’da Başbakanlık önünde toplanma ve sorumluların istifa etmesi, TC egemenlerine yaranmak adına uygulanan saat ayarlamasına son verilmesi için sesin yükseltmeye devam edileceği kaydedildi.

DKB yarın ise sabah 8’den itibaren Lefkoşa Terminali’nde toplanıp önce Başbakanlık önüne ardından ise topluca yitirdiğimiz canlarımızın cenaze törenine katılma çağrısı yapıldı.

DKB dün olayın hemen ardından yayınladığı bildiride “Halka düşman olan yöneticileri lanetliyoruz!” demişti.

DKB’nin dğn sabah yayınlanan bildirisi şöyle:

“Bugün halka düşman yöneticiler nedeni ile bir kez daha hiçbir suçu olmayan bedenler can verdi. Halkın yaşamını kolaylaştırmak, daha iyi bir yaşam sunmak diye bir dertleri olmayan, bunun yerine nasıl kendilerine ve etraflarındaki dar zümreye çıkar sağlarım kaygısı güdenler yüzünden minicik canlar sabahın karanlığında ezilmiş demir yığınları arasında hayata gözlerini yumdu.

Yol güvenliğini sağlamayan, güvenli toplu taşıma hatları oluşturmayan, bütün bunların üzerine sırf Türkiye’deki gerici AKP iktidarına yaranabilmek için akıl dışı bir şekilde uygulamaya konulan yaz saati düzenlemesini kuzey Kıbrıs’ta da yürürlüğe sokan yöneticiler halk düşmanıdırlar!

Onlar ki gecenin zifiri karanlığında küçücük çocukları okula gidebilmek için yola çıkmak zorunda bırakan, onlar ki o çocukları okula taşıyan servislerin kullanabileceği güvenli yollar yapmayan, onlar ki yitirilen bu canların üzerine kendi sömürü ve çıkar saltanatlarını inşa eden!

Bu halk düşmanlarını lanetliyoruz ve halkımızı bu asalaklara karşı, onların bu çürümüş düzenlerine karşı sokağa çıkmaya ve onları başımızdan def edene kadar da sokaktan çekilmemeye çağırıyoruz!

Bu halk düşmanlarından mutlaka hesap soracağız!”

Ayrıca kontrol

Reformizmin ayak oyunları ve sömürge seçimlerine bakışları(*)

Sırtımızda, tüm varlığıyla işgal edip oturan ve ülkemizin kuzeyini yöneten TC egemenlerine; “Ankara, elini yakamızdan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir