ANA SAYFA / HABERLER / Yiğit Bulut’tan B Planı “itirafı”

Yiğit Bulut’tan B Planı “itirafı”

erdogan-bulutErdoğan şak şakçısı Yiğit Bulut’tan TC’nin B Planı’nı  deşifre eden açıklamalar. TC Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başdanışmanı Yiğit Bulut 20 Kasım’da A Haber’de katıldığı “Kardaj” programında Kıbrıs’la ilgili itiraf niteliğinde açıklamalar geldi. Yaşanan süreci değerlendiren Bulut müzakerelerdeki tıkanma ile ilgili olarak da “Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti o şekilde devam etmek istemiyorsa Türkiye’nin bir vilayeti olur, yoluna devam eder” ifadelerini kullandı.

Anayasa’ya aykırı bir şekilde faaliyet yürüten İlahiyat Koleji ile ilgili alınan mahkeme kararı ile ilgili olarak dayanaksız iddialarda bulunan Bulut “İmam Hatip Liseleri kapatılmaya çalışılıyor, ne aklıyla? İngiliz aklıyla. Hala KKTC’te İngilizler at oynatmaya çalışıyor!” dedi.

Nüfus kağıdı ile gittiğim yere, Shengen Vizesi ile mi gidecem?
Olası anlaşma durumunda Türkiye’den kuzey Kıbrıs’a gidiş gelişlerin zorlaşacağını savunan Bulut “Müzakereler devam etsin, ada birleşsin vs. Müzakereleri övenlere soruyorum; Nüfus kağıdı ile gittiğim yere, Shengen Vizesi ile mi gidecem?” ifadelerini kullandı.

15 Temmuz’da İngiliz Üsleri hareketlendi
Kıbrıs’ta iki İngiliz Üssü olduğunu ve ikisin de ülke statüsüne sahip olduğunu belirten Bulut ” İngiliz Üsleri duracak, İngiliz komandoları duracak, 15 Temmuz’da İngiliz Üsleri’ne hareketllik olacak, Akdeniz’deki İngiliz savaş gemileri fokur fokur kaynaycak, Türkiye işgal edilsin mi edilmesin mi telsiz konuşmaları yapılacak, FTÖ’cülerden birileri sinyal bekleyecek.” diyerek 15 Temmuz Darbe girişimi sırasında İngiliz Üsleri ve bölgedeki savaş gemilerinin hareketlendiğini, dahası bu girişime yön verip, ardından Türkiye’yi işgale hazırlandıklarını iddia etti.

Analşma Türk-İslam varlığının katledilmesidir
Uzun yıllardır devam eden ve AKP iktidarının her fırsatta bu süreci sonuna kadar desteklediğini idda ettiği müzakereler ile igili olarak ise olası bir anlaşma durumunu “Kıbrıs’ın AB’ye verilmesi, tek parça halinde bir bütün olması cinayettir, bu coğrafyada Türk-İslam varlığının katledilmesidir.” ifadeleri ile değerlendiren Bulut TC’nin müzakerelerin sonuçsuz kalması durumundaki B Planını deyim yerindeyse itiraf etti. Bulut konuya ilgili olarak “Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti eğer o şekilde devam etmek istemiyorsa Türkiye’nin bir vilayeti olur yoluna devam eder!” dedi.

Her şey Türkiye’den!
Kuzey Kıbrıs’taki üretimi planlı bir şekilde yok eden ve kendine göbekten bağlı bir sömürge yaratan TC devletinin politikalarını gizleyen Bulut, “Adada elektriği veren biziz, suyu veren biziz, ekonomik bütün dinamikler Türkiye üzerinden şekilleniyor, hala birileri AB ve İngiliz propagandası yapıyor.” iddialarında bulundu. Bu ifadeler Türkiye’den su ve elektrik getirilmesini savunan başta sözde solcu kesimlerin aslında neye hizmet ettiklerini ortaya koyuyor.

Bunların arkasında kim var?
Konuşmasında temelsiz ve çarpıtmaya dayalı açıklamalarda bulunmaya devam eden Bulut “İmam Hatip okulları, Türk okulları kapatılmaya çalışılıyor. Nedir bunlar, bunun arkasında kim var? Gezi olaylarının arkasında kim varsa bunun arkasında da o var. Aynı küresel emperyalizm ve odakları tarafından besleniyor” ifadelerini kullanarak beynindeki gerçek korkuyu dile getirmiş oldu. Öyle ki 31 Mayıs 2013’te başlayan Gezi Ayaklanması sırasında meydanları zapteden on milyonun üzerindeki ilerici, demokrat ve devrimci kesimler günlerce AKP iktidarına korku salmış ve polis güçlerinin 8 kişiyi katletmesi, yüzlerce kişiyi sakat bırakacak şekilde yaralaması sonrasında eylemler sona ermişti. Bu süreçten sonra hızla daha da gericileşen ve faşist uygulamalarını artıran AKP iktidarının en büyük korkusu çok daha örgütlü ve hedefi belli yeni bir ayaklanma ile yüzleşmek. Bu nedenle sadece Türkiye’de değil Kuzey Kıbrıs’ta da Gezi Ayaklanması benzeri kalkışmalara karşı her türlü gerici tedbir ve kara propaganda kullanılmaya devam ediliyor.

Ayrıca kontrol

12 Eylül ile hesaplaşmak!

12 Eylül hala yaşıyor ve sürüyor. Türkiye’de de, TC’nin ilhak ettiği Kürdistan ve sömürgeleştirdiği Kıbrıs’ın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir