ANA SAYFA / HABERLER / KTÖS 24 Kasım’ın 12 faşist cuntasının ürünü olduğuna dikkat çekti

KTÖS 24 Kasım’ın 12 faşist cuntasının ürünü olduğuna dikkat çekti

Şener Elcil KTÖSKTÖS 12 Eylül faşist darbesinin gerici bir ürünü olan “24 Kasım Öğretmenler Günü” kutlamaları ile ilgili değerlendirmelerde bulunan bir açıklama yaptı. KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil imzası ile yapılan yazı açıklamada toplumsal travmalar yaratan kendi siyasi yanlışlarını örtmek için eğitimin kullanılmasına verilecek en güzel örneğin Atatürk’ün manevi kişiliğinin arkasına saklanan 12 Eylül faşist cuntası olduğu belirtilerek “Faşist cuntacılar 24 Kasım tarihini bir yandan öğretmen örgütlerini kapatıp, öğretmenleri hapse atarak işkenceden geçirirken  “öğretmenler günü” olarak ilan etmişlerdir.” denildi.

Açıklamada adamızın kuzeyindeki kukla hükümetlerin bu günün gerçek değeri olan Atatürk’e Millet Mektepleri Başöğretmenliği ünvanının verilerek, eğitimin ve eğitimcilerin öne çıkarılması gerçeğini yaşama geçirme yerine körü körüne cuntanın emirlerine uydukları kaydedilirken “Bugün bu önemli günde öğretmenliğin ve Atatürk ilkelerinin en önemli adımı olan laik, bilimsel, parasız ve demokratik eğitimin öne çıkarılması eğitimin ve öğretmenlerin sorunlarının tartışılması gerekirken, Eğitim Bakanlığı eli ile konu eğlenceye dönüştürülmektedir.” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamanın devamı ise şöyle:

“Özellikle Eğitim Bakanlığı 18 Kasım 2016 tarihli bir genelge ile saat 11:00’de okulların tatil edilerek çocukların evlerine gönderilmelerine ve öğretmenlerin eğlenceye gitmelerini teşvik etmektedir. Her fırsatta okullardaki eğitim süresinin kısa olduğundan ve sendikal eylemlerin eğitimi aksattığı ile ilgili asılsız söylemlerde bulunan Eğitim Bakanlığı yetkilileri öğretmenler günü kutlaması adı altında okulları tatil ederek çocukları evlerine göndererek neyi amaçlamaktadırlar? Üstelik sendikamızla yıllık çalışma takviminde uzlaşıp, bunu okullara yazılı olarak duyurduktan sonra kutlama bahanesi ile okulları tatil edip, çocukları sokağa atmanın neden gerekli olduğunu Eğitim Bakanı Sn. Özdemir Berova derhal açıklamalıdır.

Anlaşılan odur ki, AKP Hükümeti’ne şirin görünmek için Kuran Kurslarına, İlahiyat okullarına çanak tutarak laik eğitimi yok etmeye uğraşan Eğitim Bakanlığı yetkilileri bir yandan da sahte Atatürkçü tavırlarla yaptıkları yanlışları gizlemeye çalışmaktadırlar. Sunni İslam anlayışı ile 1000 yıl önceki bedevi Arap Kültürü’nü toplumumuza dayatan AKP hükümetinin kuklası durumundaki hükümet yetkililerini siyaset uğruna çocuklarımızın eğitim hakları ile oynamalarını protesto eder, bu oyunlara karşı çıkmaya devam edeceğimizi tüm duyarlı kamuoyuna yeniden vurgularız.”

Ayrıca kontrol

DKB: Çözüm sandıkta değil, örgütlü gücümüzdedir!

Devrimci Komünist Birlik yapılan seçimlerin meşru olmadığını belriterek çözümün halkın umutlarını çalarak sahte sandıklara hapsedenlerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir