ANA SAYFA / DÜNYA / Lufthansa’da grev Perşembe de sürecek

Lufthansa’da grev Perşembe de sürecek

lufthansa-grev-persembe-de-devam-edecek-aaLufthansa’da bugün pilotların grevi başlarken Vereinigung Cockpit grevin Perşembe de devam edeceğini duyurdu.

Lufthansa patronları ile, pilotların örgütlü olduğu sendika, Vereinigung Cockpit, arasındaki toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde pilotların taleplerini patronların kabul etmemesi üzerine ilan edilen grev bugün başladı.

Sendika tarafından yapılan açıklamada, 24 saat süreceği belirtilen grevin Almanya’dan kalkan kısa ve uzun mesafeli uçuşlar için Perşembe günü de devam edeceği duyuruldu. Sendika, yıllık ortalama yüzde 3.66 zam talep ettiklerini, Lufthansa patronlarının ise yüzde 2.5 teklif ettiğini belirtti. Geçtiğimiz 5 yıl içerisinde Lufthansa milyarlarca avro kâr ederken, ücretlerinin yeterince arttırılmadığını savunan pilotlar, geriye dönük haklarını da talep ediyor.

Yaklaşık 900 uçuş iptal edildi
Lufthansa ise uçuşların iptal edilmesiyle ilgili açıklama yaptı. Çarşamba günü yaklaşık 900 uçuşun iptal edildiği ve 100 bin yolcunun grevden etkilendiği ifade edildi. Grev ertelemesi için Hessen eyalet mahkemesine başvuran Lufthansa’nın talebi de reddedildi.

Ayrıca kontrol

DKB: Çözüm sandıkta değil, örgütlü gücümüzdedir!

Devrimci Komünist Birlik yapılan seçimlerin meşru olmadığını belriterek çözümün halkın umutlarını çalarak sahte sandıklara hapsedenlerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir