ANA SAYFA / HABERLER / EL-SEN her kesimden katkı bekliyor

EL-SEN her kesimden katkı bekliyor

el-sen-yonetim-kuruluKıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (EL-SEN), genelde enerji ve özelde elektrik ve KIB-TEK konularında soru-cevap şeklinde olacak bir el kitabı hazırlama kararı aldı.

EL-SEN Yönetim Kurulu adına Başkan Umut Öksüzoğlu imzası ile yapılan yazılı açıklamada önümüzde enerji sektörü ve elektrik konusunda halkımızı sıkıntılı günler beklemekte olduğuna dikkat çekilerek “Sendikamız bu sıkıntıları aşmada her zaman halkımızla el ele yürümüş ve yürümeye de devam edecektir.  Bu konularda siyasi çıkarlardan uzak, objektif ve bilimsel temelde mücadelemizi sürdürmeye kararlıyız. Mücadele tarihimiz bu davranışımızın somut örnekleri ile doludur.” denildi.

Açıklamada Türkiye’den boru ile su getirilmesi konusunda gizli kapılar arasında yapılan işler, hükümetlerin şeffaflıktan uzak yaklaşımları, halkımızın bilgi sahibi olmadan yüz yüze kaldığı ve ödemek zorunda bırakıldığı faturalar kendini göstermeye başladığı kaydedilerek “Hayvancılık, tarım, sanayi, turizm ve kişisel tüketim için su ve enerji vazgeçilemez unsurlardır. “Ucuz olacak, çorak Ada yemyeşil olacak” vaadleri daha şimdiden iflas etmiştir. Kış aylarında turizm ve konutların tükettiği su miktarı nisbeten daha az olmasına rağmen gelmeye başlayan faturalar eski faturalara göre 2-3 katını bile aşmaktadır.” İfadelerine yer verildi.

Açıklamanın devamı şöyle:

“Enerji sektöründe örgütlü olan EL-SEN, üyeleri ve halkımıza duyduğu saygı nedeniyle her bireyin, tüm örgütlerin, hatta öğrenmek isteyen siyasiler ve partilerin bile karar veya destek verirken, hatta karşı çıkarken bilinçli davranılmasına özel önem vermektedir.

Enerji, elektrik, Türkiye’den kablo ile elektrik getirilmesi konularında kafalarda herhangi bir soru işareti kalmaması için sendikamız, sorulacak sorular arasından derlenecek ve “soru-cevap” şeklinde olacak bir el kitabı hazırlama kararı almıştır.

Her bireyin, kuruluşun, örgütün, partinin, sektörün ve ilgi duyanın bizlere ileteceği sorular ve bunlara verilecek cevaplardan oluşacak el kitabı için yazılı olarak ileteceğiniz sorularınızı bekliyoruz. Bu konuda halkımızın katkılarını esirgemeyeceğine inanıyoruz.”

Açıklamada soruların 9 Aralık tarihine kadar: EL-SEN, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu, Lefkoşa adresine, 05338414847 – 05338625735 – 05338755003 nolu telefonlara SMS mesajı göndererek yada elsen@el-sen.org, umutoksuzoglu@el-sen.org, mustafauysal@el-sen.org ve kemaloznacar@el-sen.org e-mail adreslerine elektronik posta yolu ile iletebileceği belirtildi.

Ayrıca kontrol

DKB: Çözüm sandıkta değil, örgütlü gücümüzdedir!

Devrimci Komünist Birlik yapılan seçimlerin meşru olmadığını belriterek çözümün halkın umutlarını çalarak sahte sandıklara hapsedenlerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir