ANA SAYFA / HABERLER / Önce arbede, sonra anlaşma!

Önce arbede, sonra anlaşma!

hayvan-ureticileri-arbede Hayvan üreticileri günlerdir Lefkoşa’da sürdürdükleri eylemler bugün polisin Lefkoşa’ya tüm girişleri tutarak eylemcilerin araçların ile girişine izin vermemesi, ardından meclis önünde yaşanan arbede, tutuklamalar ve sonrasında hükümetin sözleri üzerine eylemlerin askıya alınmasıson buldu.

Hayvan üreticileri günlerdir Lefkoşa’da sürdürdükleri eylemleri bugün takviye araçlarla daha kalabalık bir şekilde gelerek eylem dozunu artırmaya çalıştı. Polis ekipleri ise hayvan üreticilerinin Lefkoşa’ya gelişini engellemek sabah saatlerinde Lefkoşa’ya tüm girişleri tuttu.

İş araçlarıyla Lefkoşa’ya girişlerine izin verilmeyen, yaya olarak, davul zurna ve atlar eşliğinde Küçük Kaymaklı bölgesinde bulunan Hayvan Üreticileri Birliği Binası’ndan Meclis önüne yürüyen eylemciler burada da polis engeliyle karşılaştılar. Yola barikat kuran polis ekipleri hayvan üreticilerinin Meclis binasına yaklaşmasını engellerken polis ekipleriyle hayvan üreticileri karşı karşıya geldi.

hayvan-ureticileri-cevik-kuvetMeclis önünde polis barikatıyla karşılaşan hayvan üreticileri, polis engelini aşmaya çalıştılar. Polis ile eylemciler arasında çıkan arbede sonrası aralarında kadınlarında bulunduğu üç eylemci polis tarafından gözaltına alındı. Yoğun güvenlik önlemi alan polis ekiplerine Çevik Kuvvet Birliği’de destek verdi. Hayvan Üreticileri Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları, yaşanan kısa süreli arbede sonrası açıklama yaptı ve eylemin anlaşma sağlanana kadar sona ermeyeceğini belirtti.

Daha sonra Meclis önündeki eylemlerini tamamlayarak eylemlerini Başbakanlık önüne taşıyan hayvan üreticileri burada da yoğun güvenlik önlemleriyle karşılaştı. Çevik Kuvvet dahil polis ekipleri eyleme karşı yoğun önlem aldı.

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş’ın hayvan üreticilerinin sorunlarına çözüm bulmak için 10 günlük süre istemesi sonrası, üreticiler eylemlerini sonlandırdı. Özgürgün ve Denktaş’tan sorunun çözümü için söz alan hayvan üreticileri eylemi askıya aldı.

Fotoğraflar: Kıbrıs Postası

Ayrıca kontrol

DKB: Çözüm sandıkta değil, örgütlü gücümüzdedir!

Devrimci Komünist Birlik yapılan seçimlerin meşru olmadığını belriterek çözümün halkın umutlarını çalarak sahte sandıklara hapsedenlerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir