ANA SAYFA / HABERLER / EL-SEN: Hayvancılar Birliği eylemini destekliyoruz

EL-SEN: Hayvancılar Birliği eylemini destekliyoruz

el-sen-yonetim-kuruluElektrik Kurumu Çalışanları Sendikası EL-SEN Hayvancılar Birliği’nin günlerdir yaptığı hak arayışının Lefkoşa sokaklarında 5 gündür araçlı eylem şeklinde devam etmekte olduğuna işaret ederek, “Bayram Seyran” demeden üretim yapıp geçimini üretim yaparak sağlayan hayvancıların, sorunlarını çözülmesi için Hükümet edenlerin bir an önce çözüm üretmesi gerekmekte olduğunu belirtti.

EL-SEN Yönetim Kurulu adına Başkan Umut Öksüzoğlu imzası ile yapılan yazılı açıklamada EL-SEN olarak polis müdahalesiyle eylem yapanların Başkan ve üyelerini gözaltına alınmasını, eylem araçlarının alıkonulmasını ve eylem hakkını ellerinden alınmasını kabul etmelerinin mümkün  olmadığı kaydedildi.

EL-SEN açıklamasında “Hükümet edenlerin polis müdahalesi yerine sorunların çözümü için derhal çözüm odaklı adım atması gerekmektedir.” ifadelerini kullanarak hayvancıların, yani üreticilerin yaptığı bu hak arayışına destek belirttiklerini duyurdu.

 

Ayrıca kontrol

Kapitalizmin sahte cenneti: Norveç

Norveç halkının “genel özelliği” zenginlikten kaynaklanan rahatlıkları ve sakinlikleridir. Hatta kimilerine göre Norveç’te intihar oranının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir