ANA SAYFA / HABERLER / DAÜ SEN ve KTÖS Gökçekuş’un karalama çabalarını deşifre etti!

DAÜ SEN ve KTÖS Gökçekuş’un karalama çabalarını deşifre etti!

dau-sen-ktos-gokcekusDAÜ SEN ve KTÖS, YÖDAK Başkanı ve Yakın Doğu Üniversitesi eski Rektör Vekili Hüseyin Gökçekuş’un görevini kötüye kullanması ile ilgili geçmişte yaptıkları girişimleri ve bunun üzerine Gökçekuş’un son dönemde sendikalara karşı yalana dayalı karalama çabalarına dikkat çekerek, gerekli adımları atması için Akıncı’yı tekrardan göreve çağırdı.

DAÜ SEN ve KTÖS yayınladıkları ortak açıklama ile YÖDAK Başkanı ve Yakın Doğu Üniversitesi eski Rektör Vekili Hüseyin Gökçekuş’un görevini kötüye kullanması ile ilgili belgeleri Cumhurbaşkanlığı’na daha önce ilettiklerini ve Akıncı’nın da bu konuda soruşturma başlattığını hatırlattı. DAÜ SEN Başkanı Tarık Timur ve KTÖS Genel Sekreteri Şener Elci imzaları ile yapılan yazılı açıklamada “Sn. Gökçekuş açılan soruşturmadan rahatsız olmuş olacak ki internet üzerinden sendikamıza, DAÜSEN’e ve bağımsız akademisyenlere yönelik “bel altı” saldırı yapmaya başlamıştır.” denildi.

Açıklamada Gökçekuş’un KTÖS’ün organize ettiği, DAÜ-SEN ve birçok akademisyenin destek verdiği 1-2 Aralık 2016 tarihlerinde gerçekleşecek olan “Yüksek Öğrenimde Global Eğilimler ve Kıbrıs” temalı uluslararası konferansa yönelik internet üzerinden yalan haber yayınlayarak konferansı sabote etmeye çalıştığı belirtildi. ve “Sn. Gökçekuş gerek twitter gerekse elektronik posta adresi üzerinden birçok kişiye konferansı karalayıcı mesaj göndermiştir. Bununla yetinmeyip paylaştığı bir resim üstüne yaptığı yorumla konferansın hazırlanmasına emeği geçenleri AKP’ci ve vatan haini olarak karalamaya, itibarsızlaştırmaya çalışmıştır.” denildi.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

“Sn. Gökçekuş konferansın ana temalarından biri olan  “Akademik Etik” bölümünden de rahatsız olmuştur. Bu rahatsızlığı belgelerle ortaya koyduğumuz kendi intihallerine dayanmaktadır. YÖDAK’ın bu tür konferansları desteklemesi gerekirken, Sn. Gökçekuş’un konferansın gerçekleşmemesi için var gücü ile çalışması, kendisi için ortaya koyduğumuz belgelerin gerçeklerle örtüştüğünü bir kez daha göstermiştir.

Sn. Gökçekuş yaptığı intihalleri gölgelemek adına uluslararası konferansa destek veren iki YÖDAK üyesini AKP’ci olarak suçlayarak neyi anlatmaya çalışmaktadır? KTÖS, DAÜ-SEN ve bağımsız akademisyenleri hangi şer odaklarına hedef göstermiştir? Yükseköğrenimle ilgili uluslararası bir konferansı kendince karalamaya çalışan bir YÖDAK Başkanı dünyanın başka bir yerinde var mıdır? Tüm bunlar yetmezmiş gibi uluslararası konferansta bildiri sunacak olan bir akademisyenimizin “şahsi sorunları” gerekçe göstererek son anda bildirisini çekmesi rastlantı mıdır?

Bütün bu sorunların cevapları açıktır. “Tekke düşmüş kel görünmüştür.” Sn. Gökçekuş yolun sonuna gelmiştir. Yükseköğrenimin gerçek sorunlarının tartışılacağı konferansı karalamaya çalışması ile meslek etiğini tüketmiş, işgal ettiği makamın hakkını veremediğini bir kez daha göstermiştir.

Cumhurbaşkanlığı’nın 24 Ağustos tarihinde başlattığı soruşturmaya dayalı olarak Sn. Gökçekuş’un eğitime daha fazla zarar vermemesi için derhal görevden alınması ile ilgili Sn. Akıncı’yı tekrardan göreve davet ederiz.”

Ayrıca kontrol

DKB: Çözüm sandıkta değil, örgütlü gücümüzdedir!

Devrimci Komünist Birlik yapılan seçimlerin meşru olmadığını belriterek çözümün halkın umutlarını çalarak sahte sandıklara hapsedenlerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir