ANA SAYFA / Anasayfa / DKB’den “Faşizme Karşı Birleşik Cephe” çağrısı

DKB’den “Faşizme Karşı Birleşik Cephe” çağrısı

dkb-dtDevrimci Komünist Birlik son dönemde Türkiye-Kürdistan coğrafyasında Türkiye Cumhuriyeti’nin yürüttüğü politikaları sert bir dille eleştirerek, Türkiye-Kürdistan ve Kıbrıs’taki ilerici, devrimci güçlerin biraraya gelerek anti-faşist bir cephe kurmasının hayati önemine işaret etti.

DKB açıklamasında TC’nin kendi halkını dahi düşmanca faşist bir iktidarla yönettiği ve dönem dönem sahte bir demokrasi maskesi arkasına gizlenen bu iktidarın, özellikle AKP’nin tek başına iktidara gelmesi sonrasında, bölgede yaşanan gelişmelere de bağlı olarak giderek daha da gericileşmekte ve açık bir faşist diktatörlüğe dönüşmekte olduğuna dikkat çekildi.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

“Son bir yıldır bir çok Kürt şehrinin yakılarak yok edildiği, yüzlerce kişinin bombalamalar, sokak ortasında infazlar, bodrumlarda kimyasal silahlarla katledildiği barbarca bir saldırı yürütülmektedir. Son olarak onlarca gazete, radyo ve TV kanalının kapatılarak gazetecilerin tutuklanması, HDP’li belediyelere kayyum atanması ve ardından milletvekili ve eş başkanlarının tutuklanması ile TC devleti eliyle yürütülen faşist uygulamalara devam edilmektedir.

AKP iktidarında cisimleşen bu faşist yapı her türlü gerici örgütlerle işbirliği yapmakta ve insanlık düşmanı emperyalizmin bölgedeki en önemli müttefikliğini üstlenmektedir.

Bugün gelinen noktada bu gerici güç odaklarına dayanarak demokrasi ya da özgürlük elde edilemeyeceği, tam tersi bu değerlerin hayat bulmasının önündeki en büyük engelin bu güçler olduğu açıkça ortadadır. Bu güçler ne Kürt halkına özgürlük, ne Türkiye halklarına demokrasi, ne de Kıbrıs halkına barış verebilir. Barış, demokrasi ve özgürlük bu güçleri yurdumuzdan ve günün sonunda dünyadan defetmekle elde edilebilir!

Gün bu gerici odaklara karşı başta Türkiye, Kürdistan ve Kıbrıs olmak üzere tüm ezilen, sömürülen güçlerin bir araya gelmesi ve bileşik bir mücadele cephesini örgütlemesi günüdür!

İnsanca, demokratik ve özgür bir ülkede yaşamak için bu gerici güç odaklarını parçalamak ve dağıtmak zorundayız. Ve bunu ancak birlik olursak, birleşik bir anti-faşist cephede güçlerimizi bir araya getirirsek başarabiliriz. Ancak bu sayede bize özgürlüğün kapılarını aralayacak olan Türkiye, Kürdistan, Kıbrıs Birleşik Devrimini yapabiliriz!

Artık söz eylemini bitirmiştir, şimdi sıra faşizm ve onu besleyen emperyalizme karşı öncelikle Türkiye, Kürdistan ve Kıbrıs Birleşik Anti-faşist Cephesini yaratmadadır!

Yaşasın Halkların Birleşik Devrim Mücadelesi!

Yaşasın Faşizme Karşı Birleşik Cephe Örgütlenmesi!”

Ayrıca kontrol

Çaresiz değil, çare sizsiniz!

Covit-19 salgınına karşı Mart 2020 ile Ağustos 2020 verilerini ve alınan önlemleri karşılaştırın! Dünden bugüne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir