ANA SAYFA / HABERLER / Diyarbakır Valiliği’nin ısrarla ‘PKK üstlendi’ dediği saldırıyı IŞİD üstlendi

Diyarbakır Valiliği’nin ısrarla ‘PKK üstlendi’ dediği saldırıyı IŞİD üstlendi

amed-tem-bomba-isidDiyarbakır’da meydana gelen ve 2’si polis 9 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı IŞİD üstlendi. Saldırıyı Diyarbakır Valiliği ve AKP’li yetkililer, ‘PKK üstlendi’ demişti.

Reuters, Diyarbakır’da meydana gelen ve 2’si polis 9 kişinin hayatını kaybettiği  saldırının IŞİD’in üstlendiğini duyurdu. IŞİD lideri, “Savaşı Türkiye’ye taşıyın” demişti. IŞİD Lideri Ebubekir el Bağdadi’ye ait olduğu ileri sürülen ses kaydında Bağdadi, Türkiye’ye cihat ilan etti, savaşçılarına, “savaşı Türkiye’ye taşıma” emri verdiği belirtilmişti.

Diyarbakır Valiliği, bomba yüklü araçla gerçekleştirilen saldırının PKK tarafından üstlendiğini açıklamıştı. Valilik duyurusunda şunlar denildi: ”04.11.2016 Cuma günü saat 07.53’te İlimiz Bağlar İlçesinde bulunan Aydın Arslan Bulvarı’nda Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü binasına yakın bir noktada, sivil vatandaşlarımızın ve öğrencilerin oldukça yoğun olarak bulunduğu bir bölgede, bölücü terör örgütü mensuplarınca üstlenilen, bomba yüklü araçla bir patlama gerçekleştirildiği anlaşılmıştır.”

HDP tutuklamalarına PKK bombası yalanı

HDP’li vekillerin tutuklanmasının ertesi günü Diyarbakır’da gerçekleştirilen bombalı araç saldırısının PKK tarafından yapıldığı iddia edilmişti.

IŞİD bir açıklama yaparak bombalı araç saldırısını üstlendi. AKP iktidarı’nın yalanlarının ömrü bir gün bile sürmüyor. HDP eş genel başkanları ve milletvekillerinin evleri basılarak gözaltına alındıkları günün ertesi sabahında Diyarbakır’da gerçekleştirilen bombalı araç saldırısının IŞİD tarafından gerçekleştirildiği iddia edilmişti. Saldırının daha dumanları tüterken Diyarbakır Valiliği bir açıklama yapmış ve saldırının PKK tarafından gerçekleştirildiğini söylemişti.

Diyarbakır Valiliği’nin açıklamasının ardından Başbakan Binali Yıldırım da aynı iddiada bulunarak saldırıyı PKK’nın gerçekleştirdiğini iddia etmişti. IŞİD’in saldırıyı üstlenmesiyle birlikte, Diyarbakır Valiliği’nin ve Başbakan Binali Yıldırım’ın açıklamalarının HDP milletvekillerinin evleri basılarak gözaltına alınmasına yönelik tepkileri dindirmeye, hedef saptırmaya yönelik bir psikolojik savaş harekatı olduğu ortaya çıktı.

Ayrıca kontrol

12 Eylül ile hesaplaşmak!

12 Eylül hala yaşıyor ve sürüyor. Türkiye’de de, TC’nin ilhak ettiği Kürdistan ve sömürgeleştirdiği Kıbrıs’ın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir