ANA SAYFA / HABERLER / AB’den Kıbrıslı kadınlara “bilgilendirme gezizi”

AB’den Kıbrıslı kadınlara “bilgilendirme gezizi”

16-1-95-ek-3Avrupa Birliği Kıbrıs Temsilciliği’nin ev sahipliğiyle politik yaşamda yer alan Kıbrıslı kadınlara yönelik Brüksel “bilgilendirme gezisi” düzenlendi.

KTÖS’ten yapılan yazılı açıklamada 9-12 Ekim tarihleri arasında düzenlenen geziye adanın kuzeyinden ve güneyinden toplam 29 kadının katıldığı bilgisi verildi. Geziye KTÖS’ü temsilen Genel Başkan Semen Saygun’un katıldığı aktarılan açıklamada demokratik kitle örgütlerinde, sendikalarda ve siyasi partilerde aktif olan kadınlara Avrupa Birliği’nin işleyişi, AB’de toplumsal cinsiyet eşitliği, Kıbrıs Cumhuriyeti’ne harcanan yapısal fonlar ve AB tarafından Kıbrıslı Türkler için kullanılan fonlar hakkında bilgiler verildiği de belirtildi.

Gezinin önemli bir bölümünün Avrupa Komisyonu ve Avrupa Parlamentosu’nda yapılan görüşmeler oluşturduğu aktarılan açıkalamda Kıbrıslı AB Komisyon üyesi İnsancıl Yardım ve Kriz Yönetimi Komiseri Christos Stylianides ve AB Parlamentosu’ndaki Kıbrıslı parlamenterlerle yapılan görüşmelerde, Kıbrıs‘ta barış süreci ve görüşmeler ile ilgili görüş alış verişi yapma fırsatı oluştuğu ve ortak barış taleplerinin de dile getirme şansının yakaladığı belirtildi.

Kıbrıslı kadınlardan oluşan heyet hep birlikte, Kıbrıs’taki Kayıp Şahıslar Komitesi’nin çalışmalarından oluşan fotoğraf sergisinin açılışına da katıldı.

Ayrıca kontrol

Devrim Temizler’e erişim engeli! Ne mutlu bizlere!

Türkiye dinci, faşist iktidarı şimdi de ülkemiz devrimci sitelerini susturmaya girişti. İlk kez ülkemizdeki bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir