ANA SAYFA / HABERLER / Kamu emekçileri tasfiyelere karşı Ankara’ya yürüyor

Kamu emekçileri tasfiyelere karşı Ankara’ya yürüyor

kamu-emekcileri-ankara-yuruyusu-13-10-16-004-aaTürkiye’de KESK üyesi kamu emekçileri, darbe girişiminin ardından ilan edilen OHAL kapsamındaki KHK’lerle yürütülen ‘cadı avı’na karşı üç koldan Ankara’ya yürüyor.

Sermaye devletinin, darbe girişimini fırsata çevirerek kamu emekçilerine yönelik başlattığı ‘cadı avı’na karşı, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) üyeleri Ankara’ya yürüyor.

İstanbul kolu
15 Ekim’de Ankara’da yapılacak miting için dün üç koldan yürüyüş başladı. Kamu emekçileri İstanbul, İzmir ve Van’dan yola çıktı.

Dün İstanbul Kadıköy’de basın açıklaması yaptıktan sonra yola çıkan kamu emekçileri bugün Eğitim Sen Kocaeli Şubesi’nde basın açıklaması yaptı.

Kocaeli’de yapılan basın açıklaması öncesinde şube binasının polis ablukasına alınması dikkat çekti.

İstanbul’dan yola çıkan kamu emekçileri, Kocaeli’nin ardından Yalova ve Bursa’da basın açıklamaları yaparak Ankara’ya ulaşacaklar.

Van kolu
Dün Van’dan yola çıkan kamu emekçileri, daha yürüyüşün başında polis engellemesiyle karşılaştı. Yola çıkmadan önce açıklama yapmak isteyen kamu emekçileri polis tarafından engellenmek istendi. Buna rağmen açıklama yapan ve Batman’da doğru yola çıkan kamu emekçileri, Batman’da da polis tarafından engellenmek istendi.

Van’dan yola çıkan kamu emekçileri Urfa, Adıyaman, Antep, Hatay, İskenderun ve Adana’da basın açıklamaları yaparak Ankara’ya ulaşacaklar.

İzmir kolu
Dün İzmir’den yola çıkan kamu emekçileri, yaptıkları açıklamada iş güvencelerine ve geleceklerine sahip çıkacaklarını belirttiler.

İzmir’den yola çıkan kamu emekçileri, Aydın ve Manisa’da da basın açıklamaları yaparak Ankara’da diğer kentlerden gelen emekçilerle buluşacaklar.

Ayrıca kontrol

12 Eylül ile hesaplaşmak!

12 Eylül hala yaşıyor ve sürüyor. Türkiye’de de, TC’nin ilhak ettiği Kürdistan ve sömürgeleştirdiği Kıbrıs’ın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir