ANA SAYFA / HABERLER / EL-SEN kablo ile elektrik konusunda bilimsel bir konferans düzenliyor.

EL-SEN kablo ile elektrik konusunda bilimsel bir konferans düzenliyor.

el-sen-yonetim-kuruluElektrik Kurumu Çalışanları Sendikası EL-SEN Türkiye’den kablo ile elektrik getirilmesi üzerine çok şey söylenip yazıldığını belirterek Ekonomi ve Enerji Bakanı’nın ise içeriğini açıklamadan bir anlaşma imzaladığına dikkat çekti ve tüm ilgili kesimleri Cumartesi günü gerçekleştirilecek konferasna davet etti.

EL-SEN Başkanı Umut Öksüzoğlu imzası ile yapılan yazılı açıklamada yangından mal kaçırırcasına atılan bu adım için yapılan ve söylenenlere karşı bilimsel boyutta meselenin tartışılması çabalarının devam ettiği belirtildi.

15 Ekim Cumartesi, Saat 10.30’da, Gönyeli Belediyesi Konferans Salonu’nda, Yatırım Değerlendirilmesi ve Risk Analizi Uzmanı olan Yrd. Doç. Dr. Hasan Ulaş Altıok’un katılımı ile bir konferans düzenlebeceği bilgisi verilen açıkalamda, Türkiye’den kablo ile elektrik getirilmesi ile KKTC’de elektrik üretilmesini karşılaştırmalı olarak ekonomik ve risk analİzi boyutu ile değerlendirileceği belirtildi.

EL-SEN açıklamasında konu ile ilgili tarafları, yazıp çizenleri, söyleyecek sözü olanları, milletvekilleri, siyasi parti temsilciler, sendika ve sivil toplum yöneticileri ile halkım konferansı izlemeye davet ederek “Unutmayalım ki bilim en doğru yol göstericidir” ifadelerine yer verildi.

Ayrıca kontrol

Umudumuz Gelecek Festivali gerçekleştirildi

Umudumuz Gelecek Kültür Sanat Festivali 27 Ağustos Perşembe akşamı Lefkoşa Taşkınköy Spor Kulübü tesislerinde gerçekleştirildi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir