ANA SAYFA / HABERLER / Ferrero Çikolata işçileri greve başladı

Ferrero Çikolata işçileri greve başladı

ferrero-iscileri-greve-cikti-aaNutella’ya da üretim yapan Ferrero Çikolata’nın Manisa’daki fabrikasında dün itibarı ile grev başladı.

Tek Gıda-İş Sendikası’nın örgütlü olduğu Ferrero Çikolata’da bir süredir devam den toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine alınan grev kararı, dün hayata geçirildi. Manisa’daki fabrika önünde yapılan eylemin ardından grev pankartı asıldı.

“İşçiler taleplerine saygı duyulması gerekir”
Fabrika önünde yapılan eylemde konuşan Tek Gıda-İş Genel Sekreteri Mustafa Akyürek, toplu sözleşme görüşmelerini aktardı. Akyürek, fabrikada herkesin gelip geçici olduğunu, ancak işçilerin her zaman bu fabrikada olduğunu belirterek, bundan dolayı işçilerin taleplerine ve haklarına saygılı olunması gerektiğini vurguladı.

“Uluslararası camiaya taşınacaktır”
Tek Gıda-İş Genel Başkanı Mustafa Türkel de eylemde yaptığı konuşmada patronun algı yönetimi çalışmalarıyla kamuoyunda yanlış algı yaratmaya çalıştığını belirti. Grevi uluslararası alana da taşıyacaklarını belirten Türkel şunları söyledi:

“Ferrero işvereni taleplerimizi kabul etsin, bizde hemen grevi bitirelim, ancak işveren çeşitli algı yönetimi çalışmalarıyla kamuoyunda yanlış algı yaratmaya çalışıyor. Buna karşın bizim gerçekliğimiz ise bizim bunca yıla rağmen hala asgari ücret civarında ücret almamızdır ve bu bizim için kabul edilebilir bir şey değildir. Ferrero’ya sesleniyorum. Bu grev başladığı yerde bitmez. Önce Türkiye sathına ardından uluslararası camiaya taşınacaktır.”

Türkel’in konuşmasının ardından grev pankartı fabrikaya asıldığı ve grev halayı çekildi.

Kaynak: Kızıl Bayrak

Ayrıca kontrol

Devrim Temizler’e erişim engeli! Ne mutlu bizlere!

Türkiye dinci, faşist iktidarı şimdi de ülkemiz devrimci sitelerini susturmaya girişti. İlk kez ülkemizdeki bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir