ANA SAYFA / HABERLER / KTÖS yarın Çatalköy İlkokulu’nda greve gidiyor!

KTÖS yarın Çatalköy İlkokulu’nda greve gidiyor!

ktos-grevKTÖS uygulanan politikalar neticesinde ülkenin geri kalanı gibi parça parça dökülen eğitim sistemimizi görerek ellerinin ve kollarının bağlı oturmayacaklarını birçok defa dile getirdiklerini belirterek, bu sürece dur demek için yarından itibaren Çatalköy  İlkokulu’nda grev kararlarını uygulamaya başlayacaklarını duyurdu.

Örgütlenme Sekreteri Besim Baysal imzası ile yapılan yazılı açıklamada 2015-2016 Eğitim-Öğretim döneminin bitmesi ile birlikte tüm yaz tatili boyunca mesai yaparak Eğitim Bakanlığı’nın sorunları ve eksiklikleri gidermesine KTÖS olarak yardımcı olmaya çalıştıkları vurgulandı. “Ancak makamlarda oturan ve icra yetkisini elinde bulunduran siyasilerin alması gereken kararları zamanında almamaları ve kamuoyuna yansıyan sorunları dahi çözmek istememeleri neticesinde eğitim sistemindeki birçok tıkanıklık devam etmektedir.” denilen açıklamada bu aşamada okullardaki öğretmen eksikliklerinin giderilmesi için defalarca yapılan açıklama ve girişimlerin netice vermediğibelirtildi.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

“Özellikle öğrenmeye aç minicik yüreklerin yeni bilgiler için her sabah gittikleri cıvıl cıvıl okullarında öğretmensiz eğitim-öğretim yapmaya çalıştıklarını bilmek hepimizi derinden yaralamaktadır. Ülkemizin yeni nesilleri için mevcut hükümetin ve Eğitim Bakanlığı’nın uyguladığı politikalar geleceğimizi karartmaktan ve çocuklarımızın hayallerini yok etmekten başka bir işe yaramamaktadır. Ortaçağı aratmayacak bu düzenin karşısında ise bir avuç fedakar öğretmenimizin zor şartlarda kalabalıktan kapısı bile açılıp kapanmayan sınıflarda insani kapasitenin üstünde ders saatleriyle vermeye çalıştığı eğitimi yürekten selamlıyoruz.

Bu süreçlere dur demek için yarından itibaren ve Çatalköy İlkokulu’ndan başlayarak eylem ve grev kararımızı uygulayacağımızı belirtmek isteriz. Eğitim Bakanlığı’nın en yetkili kişisi olarak Sn. Özdemir Berova’ya çağrımız yarın saat 11.00’da Çatalköy İlkokulu’na gelerek durumu kendi gözleriyle görmesidir. Eğitimin ihtiyacı verilen sözler yerine icraata geçen kararlardır. Aşağıdaki okullarda çok acil öğretmen ihtiyacı bulunmaktadır: Çatalköy İlkokulu, Hamitköy İlkokulu, Karaoğlanoğlu İlkokulu, İskele İ. Karter İlkokulu, Alasya İlkokulu, Necati Taşkın İlkokulu, Dipkarpaz İlkokulu, Canbulat İlkokulu, Ziyamet İlkokulu, Kumyalı İlkokulu, Büyükkonuk İlkokulu, Mormenekşe İlkokulu, Türkmenköy İlkokulu, Polatpaşa İlkokulu ve ayrıca Ziyamet’te ve Gönyeli’de Özel Eğitim Öğretmeni ihtiyacı devam etmektedir.

Sorunların çözülmemesi halinde grevlerimizin artarak devam edeceğini belirtiriz.”

Ayrıca kontrol

Umudumuz Gelecek Festivali gerçekleştirildi

Umudumuz Gelecek Kültür Sanat Festivali 27 Ağustos Perşembe akşamı Lefkoşa Taşkınköy Spor Kulübü tesislerinde gerçekleştirildi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir