ANA SAYFA / HABERLER / Elcil: Eğitim bütcesi özel eğitim kurumlarına harcanıp ultra zengimnler yaratılıyor!

Elcil: Eğitim bütcesi özel eğitim kurumlarına harcanıp ultra zengimnler yaratılıyor!

KTOS_ElcilKTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil eğitim bütçesinin  %25’ini özel üniversitelere ve özel okullara ayıran ve eğitim sektörü adı altında yaratılan özel üniversitelerden vergi almayan hükümetlerin, kendi elleri ile dünya zenginleri arasına giren Suat Günsel gibi bir zengin yarattıklarını beliertti.

KTÖS Genel Sekreteri Elcil yaptığı yazılı açıklamada “Bu yetmezmiş gibi, devlet eli ile zengin edilen Suat Günsel’e Girne’deki antik mezarların yer aldığı Girne Limanı yanındaki 20 dönümlük arazi de bakanlar kurulu kararı ile peşkeş çekilmiştir.” ifadelerine yer verdi. konunun basına düşmesi ile yapılan eleştirilerin farklı yöne çekilmek için Suat Günsel’in “araba sevdası” öne çıkarılarak basında bol bol reklam yapıldığına dikkat çekilen açıklamada “Montaj bir arabayı bir ilkmiş gibi halka yutturmaya çalışan Suat Günsel’in bu konuda, beş yıl önce kendi kıt imkanları ile güneş enerjisi ile çalışan araba imal eden Akın Akı’nın hakkını yediği açıktır.” denildi.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

“Burada çarpıcı olan konu ise Girne’deki 20 dönümlük araziyi oy birliği ile Suat Günsel’e ait üniversiteye  peşkeş çeken UBP-DP hükümet yetkililerinin, Suat Günsel’in önünde “el pençe divan” durarak sergiledikleri korkunç manzaralardır. Halkın oyunu alarak seçilen ve siyasi iradeyi temsil ettiğini söyleyen bu hükümeti kimin yönettiği, bu resme bakıldığında daha da iyi anlaşılmaktadır.

Bu ülkeyi, bakanlarımızın önünde “el pençe divan” durduğu Sn. Suat Günsel mi yönetiyor? Yoksa Suat Günsel’in her talebini yerine getiren UBP-DP hükümeti mi?”

Ayrıca kontrol

Devrim Temizler’e erişim engeli! Ne mutlu bizlere!

Türkiye dinci, faşist iktidarı şimdi de ülkemiz devrimci sitelerini susturmaya girişti. İlk kez ülkemizdeki bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir