ANA SAYFA / DÜNYA / Dünya Sendikalar Federasyonu 17. Kongresi gerçekleştiriliyor

Dünya Sendikalar Federasyonu 17. Kongresi gerçekleştiriliyor

wftu-17-congressDünya Sendikalar Federasyonu 17’inci Uluslararası Kongresi Güney Afrika’da gerçekleşiyor. Toplantıya, aralarında ülkemizin kuzeyinden ve güneyinden bir çok sendikanın da olduğu Dünya Sendikalar Federasyonu üyesi ülkelerden yakşalık 1500 kişi katılıyor.

Kongre Güney Afrika Sendikaları Kongresi (COSATU – Congress of South African Trade Union)’un ev sahipliğinde “Mücadele – Enternasyonalizm – Birlik” sloganı ile gerçekleşiyor. Kongrede Dünya Sendikalar Federasyonu’na üye olan ülkemiz sendikaları da katılıyor. Güney Kıbrıs’tan  PEO Kuzey Kıbrıs’tan ise DEV-İŞ, KTAMS, KTÖS ve KOOP-SEN`in temsilcilerin katılım sağladığı kongrede PEO Genel Sekreteri Pambis Kyritsis de toplantı sırasında bir konuşma yapacak.

Toplantı sırasında Dünya Sendikalar Federasyonu’nun son beş yıldaki çalışmaları değerlendirilirken; dünyadaki durum, dünyada işçilerin karşı karşıya geldikleri sorunlar ve federasyonunun gelecek beş yıl için öncelikleri ele alınıyor. Kongre çalışmaları 8 Ekim tarihinde tamamlanması bekleniyor.

Ayrıca kontrol

Gelecek Gazetesi 94’üncü sayısı ile çıktı: Dervim günceldir!

Gelecek Gazetesi Aralık 2018 sayısı “Devrim Günceldir!” başlığı ile çıktı. Bir çok konuda makale, haber …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir