ANA SAYFA / HABERLER / Sendikal Platform haftalık toplantı kararlarını kamuoyu ile paylaştı

Sendikal Platform haftalık toplantı kararlarını kamuoyu ile paylaştı

sendikal-platformSendikal Platform 4 Ekim Salı günü yapmış olduğu toplantıda alınan kararları kamuoyu ile paylaştı.

Platform adına KTOEÖS’ten yapılan açıklamaya göre alınan kararlar şöyle:

1-) Kıbrıs Sorununun Çözülmesi: Kıbrıs Sorununun çözülmesi için iki toplum liderinin başlangıçtan itibaren göstermiş olduğu çalışmaların devam ettirilerek sonuçlandırılması gerekmektedir. Görüşmelerde ulaşılan nokta Kıbrıs Sorununun çözülmesinin ancak iyi niyetli siyasi iradeye bağlı, son noktaya geldiği aşikârdır. Barış düşmanı, şoven, her barış sürecini baltalamak uğruna çözümsüz bırakmaya çalıştığı konular (garantiler, toprak, mülkiyet, yönetim) dahil bu güne kadar BM kararları ve iki toplumlun liderleri tarafından ortaya konulan antlaşmalar, parametreler doğrultusunda karşılıklı anlaşarak halledilecek meseleler olduğu aşikardır. Kıbrıslıların çıkarına en kötü senaryo çözümsüzlüğün kalıcılaştırılarak, barışa giden yoldan uzaklaştırılmasıdır. İki liderin iyi niyetli katkılarına devam ederek federasyona ulaşmasının takipçisi ve destekçisi olmaya devam edeceğiz.

2-) BES, Hak Mücadelesi: BES’in yapmış olduğu hak mücadelesinde, Lefkoşa Belediyesini hortumlayanlar dahil, onlarca suçlu ortalıkta dolaşırken BES Yöneticilerine, üyelerine açılan davaların haksız olduğuna ve Mahkemenin bu davalara esas suçluları kamufle edecek şekilde alet olmayacağına olan inancımızı belirtir, BES’e desteğimizi vurgularız.

3-) KTÖS Genel Sekreteri Avrupa Vatandaşlık Ödülü: KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil’e Avrupa Vatandaşlık Ödülünün verilmesini selamlıyoruz. İki toplumu birleştirici, barış, dostluk, kardeşlik çabalarına atıfta bulunarak verilen bu ödülü hazmedemeyen ırkçı, şoven, kafatasçı anlayışların yapmış olduğu her türlü saldırıyı kınıyor ve Sn. Şener Elcil’e desteğimizi belirtiriz.

4-) DEV-İŞ’in ve Çalışanların Mücadelesi: Dev-İş’in ve arıtma tesisindeki çalışanların zor şartlarda göstermiş olduğu mücadelenin en başından beri arkasında olduğumuzu, yapılan hak, ekmek kavgasının başarılı olarak sonuçlanmasını selamlarız. Gerçekte özel sektörde veya kamuda tüm çalışanların hak ve özgürlüklerine sahip çıkmaya devam edeceğimizi belirtiriz. Özellikle özel sektörde sendikalaşmanın ve Toplu Sözleşme Hakkının bir an önce yasal çerçevede hayata geçirilmesinin tekrar çağrısını yaparız.

Ayrıca kontrol

Devrim Temizler’e erişim engeli! Ne mutlu bizlere!

Türkiye dinci, faşist iktidarı şimdi de ülkemiz devrimci sitelerini susturmaya girişti. İlk kez ülkemizdeki bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir