ANA SAYFA / HABERLER / PEO ve DEV-İŞ: Görüşme süreci sabote edilmeye çalışılıyor!

PEO ve DEV-İŞ: Görüşme süreci sabote edilmeye çalışılıyor!

PEO DEV-İŞPEO ve DEV-İŞ ortak bir açıklama yaparak, “Fazıl Önder’i katleden güçler devam etmekte olan görüşme sürecini sabote etmeye teşebbüs etmektedir” dedi.

Ortak açıklama şöyle:

“Kıbrıslırumların ve Kıbrıslıtürklerin kardeşliği ve Kıbrıs’ın bütünlüğü için mücadele ettiğinden dolayı şovenizm ve milliyetçi güçler tarafından katledilen ilerici işçi lideri Fazıl Önder’i anmak için yapılan ortak etkinliğe PEO delegasyonunun katılımını kuzeydeki polis gücünün engelleme hareketi Kıbrıs emekçilerinin ortak eylemine ve ortak mücadelelerine engeller ve sınırlamalar koymayı hedefleyen bir harekettir.

Ne yazık ki 58 yıl önce Fazıl Önder’i katleden aynı gerici şoven güçler bugün de devam etmekte olan görüşme sürecini sabote etmeye teşebbüs etmekte ve adamızda yeniden birleşme ve barış perspektifine tahammül edememektedirler.

Kıbrıslırumların kuzeydeki dini ayinlerine kısıtlamalar getirmeyi kısa bir süre önce kararlaştıran bu güçler şimdi de Kıbrıslırumların kuzeydeki barışçıl etkinliklere katılımını engellemeye yöneliyorlar.

Rejimin bu kabul edilemez hareketlerini kınar ve bunların adamızın birleşmesi, Kıbrıslıların kardeşçe barış içinde yaşaması ve emeğin iktidarı için ortak mücadelede bizi durdurmasının ya da ısrar ve kararlılığımızı azaltmasının söz konusu olamayacağını vurgularız.”

Ayrıca kontrol

Gelecek Gazetesi 99’uncu saysı çıktı…

Kıbrıs’ın tek Marksist-Leninist yayın organı olan Gelecek Gazetesi’nin Ekim 2019, 99’uncu sayısı “Tam ilhak paketi!” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir