ANA SAYFA / HABERLER / KTÖS: Okullar kışla değildir!

KTÖS: Okullar kışla değildir!

Şener Elcil KTÖSKTÖS asli görevinin eğitim ve okullar olduğunu unutan Eğitim Bakanlığı’nın yapması gereken birçok görevi, “Sivil Savunma Teşkilatı’na” devretmiş görünmekte olduğuna dikkat çekti. KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil imzası ile yapılan yazılı açıklamada her yıl üstüne vazife olmamasına rağmen kompozisyon, şiir yarışmaları ve öğrencileri Türkiye’ye kültür gezisine götürme bahanesi ile şov yapan Sivil Savunma Teşkilatı’nın ise şimdi de okulların altyapısını bahane ederek, okullarda yeni bir şova giriştiği aktarıldı.

“Eğitim bütçesinin arslan payını özel okullara ve üniversitelere veren hükümetlerin, devlet okullarının alt yapılarını ihmal ettiği ve bu yüzden yeni okul binalarının bile kendi kendine yıkıldığı tüm kamuoyunun bilgisindedir.” denilen açıklamada  okul binalarının doğal afetlere hazır olup olmadığını saptayacak olan  yetkili makam iş ve işyeri sağlığından sorumlu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olduğu hatırlatıldı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Sivil idarenin sorumluluğunda olan okulların paramiliter bir yapılanma olan ve Türkiye’den gönderilen subaylar tarafından yönetilen hükümet denetiminin dışındaki Sivil Savunma Teşkilatı’nın şov alanı haline getirilmesini şiddetle reddederiz. Sivil Savunma Teşkilatı’nın okulları kışlaya dönüştürme girişimlerine karşı etkin eylemler ortaya koyacağımızı ifade ederken Sivil Savunma’ya şov yapmak için ayrılan bütçenin okulların altyapısına harcanması gerektiğini vurgularız. Okullar kışla değildir.”

Ayrıca kontrol

İşçi sınıfı mücadele tarihi: Koektif Aksiyon

Türkiye’de 15-16 1970’de gerçekleşen işçi eylemlerinin 50. yıl dönümünde Volkan Yaraşır’ın çalışması “İşçi sınıfı mücadele …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir