ANA SAYFA / HABERLER / KTOEÖS: Okul yapım ihalesi neden sürekli ertelenmektedir?

KTOEÖS: Okul yapım ihalesi neden sürekli ertelenmektedir?

bayraktar ortaokuluKTOEÖS Bayraktar Ortaokulu’nun ders yılı ortasında yıkılma tehlikesi nedeniyle eğitime devam için Hala Sultan İlahiyat Kolejine taşınmasının kamusal eğitime, halkın çocuklarına verilen değeri gözler önüne sermesi bakımından önemli bir örnek olduğuna işaret etti.

Yönetim Kurulu adına Başkan Tahir Gökçebel imzası ile yapılan yazılı açıklamada KTOEÖS olarak velileri ve öğrencileri daha zorda ve risk altında bırakmamak için Bayraktar Ortaokulu’nun eğitimine HSİK’te yıl sonuna kadar devam edebilmesi için sorun yaratma yerine risk aldıkları ve bakanlıkla anlaştıklarının altı çizildi. “Attığımız imzanın gereklerini yerine getirdik, ihmalkarlık yüzünden çocuklarımızı, öğretmenlerimizi tehlikeye düşürenlerle eğitimin devam etmesi için antlaşma yaptık.” denilen açıklamada 2016-2017 öğretim yılının Bayraktar Ortaokulu’nun yeni binalarında başlayacağına eğitim bakanlığı imza koyduğu hatırlatıldı.

Açıklamada ayrıca şu fadelere yer verildi:

“Bu gün oldu Bayraktar Ortaokulu’nda çalışma başlatılmamıştır. Yıkılma tehlikesi altındaki okula bütçe bulunması ve okulun 2016-2017 öğretim yılında yeni binalarında başlamasının imzası atılmasına rağmen iki kez oldu ihale ertelemesi yapılmakta ve süreye oynanır görüntüsü vermektedir. Bazı medyatörler de yeni okula ne gerek vardır haberleri yaparak çocukların, öğretmenlerin hayatları ile dalga geçmektedir.

Eğitim Bakanlığına soruyoruz:
1)    Ders yılı başında okulumuzun yeni binalarında eğitime başlayacağı imzası vardır. Para ayrılmıştır ihale neden sürekli ertelenmektedir
2)    Hükümet erteleyerek parasını GASP mı edecek? Birileri bu paraya mı göz koydu?
3)    İhaleye şimdi çıksa bile belki okul yapımına yetişebileceği şüpheli olmasına rağmen zaman niye harcanmaktadır?
4)    Halkın gittiği okullarda KAOS yaşatılması kimlerin işine geliyor? Kime hizmet edilmektedir?
5)    Okul değil de kullanılmayan CAMİ, külliye yapımı sorun olmazken neden okul yapımları sorun olmaktadır?
6)    Hükümet ve Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı atılan imzayı çocuk oyuncağı mı sanmaktadır?

Halkın gittiği okulları ihmal eden bir Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı istemiyoruz.  Kamu okullarının sürekli ihmal edilmesi kabul etmiyoruz. Süreci takip edeceğimizi ve ders yılı başında çıkacak kaosun sorumlusunun HÜKÜMET ve EĞİTİM BAKANLIĞI olacağını bildiririz.”

Ayrıca kontrol

Ülkemizin kuzeyindeki tarım işçilerin durumu nihayet kamuoyuna yansıdı

Türkiye’den mevsimlik işçi olarak ülkemizin kuzeyine çalışmaya getirilen 1500 kişi çok ağır koşullar altında yaşam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir