ANA SAYFA / HABERLER / Özgürgün ile KTAMS yasa çalışmasında anlaştı

Özgürgün ile KTAMS yasa çalışmasında anlaştı

KTAMS Ahmet KaptanKıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS), dün Başbakan Hüseyin Özgürgün’le gerçekleştirdikleri görüşmenin ayrıntılarını açıkladı.

KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan yaptığı yazılı açıklamada, geçen hükümet döneminde Maliye Bakanı Birikim Özgür’le imzaladıkları mutabakat metni uyarınca 22 Ocak 2016’da protokol masasının yeniden toplandığını ve yasal düzenleme yapılarak uygulanması uygun bulunan talepleri yazılı olarak sunarak basın önünde kayıt altına aldıklarını anımsattı.

“HÜKÜMETLERİN DEVAMLILIĞI İLKESİNDEN HAREKETLE…”

Hükümetlerin devamlılığı ilkesinden hareketle protokol masasının devam etmesi gerektiğini kaydeden Kaptan, UBP-DP Hükümeti döneminde Maliye Bakanı Özgür tarafından yazılı olarak bildirilen ve uygun bulunan talepleriyle ilgili UBP-DP hükümetinin ne tür bir icraat içerisinde olacağını Başbakan Özgürgün’den yazılı olarak talep etiklerini bildirdi.

Kaptan, bu konuda Başbakan’la kendilerine yazılı olarak geri dönüleceğine yönelik mutabakata varıldığını bildirdi.

İYİLEŞTİRİLME YAPILACAK KONULAR

Kaptan, Başbakan Özgürgün’le görüşmelerinde ayrıca şu konularda iyileştirmeler yapılması konusunda mutabakata varıldığını açıkladı:

“Kamu görevlilerinin gerek derece terfilerinde gerekse yükselme sınavlarında yer alan sınav konularının güncellenmesi adına sınav tüzüğünde ivedi olarak değişiklik yapılması; kadro fazlası olarak derece terfisi alan kamu görevlilerinin ilan edilen asıl kadro münhal sınavlarına da başvurabilmesi; eşitliği sağlamak adına statüsüne bakmaksızın tüm kamu çalışanlarının vardiya, vezne, on-call vb. tahsisat alması ve Göç Yasasına yönelik iyileştirme yapılması adına yasa çalışması yapılması.”

Ayrıca kontrol

Oxfam: 4 milyar insan yoksul, 1 milyar insan ‘aşırı yoksul’ kalabilir

İngiltere merkezli yardım kuruluşu Oxfam, koronavirüs salgını sonrası yaşanan dünya genelindeki ekonomik durgunluk sebebiyle yaklaşık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir