ANA SAYFA / HABERLER / BES Lefkoşa Belediyesi’ndeki eylemini sonlandırdı…

BES Lefkoşa Belediyesi’ndeki eylemini sonlandırdı…

BES-MeclisBelediye Emekçileri Sendikası (BES), Lefkoşa Türk Belediyesi’nde 1 Mayıs ikramiyelerinin ödenmemesi ve belediye başkanı Mehmet Harmancı’nın imzalanmış olan Toplu İş Sözleşmesi’ne aykırı tavır takınmasını üzerine eylem başlatmıştı. BES Belediye ile varılan uzlaşı üzerine eylemini dün sonlandırdı.

BES Başkanı Ulus Arpalıklı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, LTB’nin 15 Haziran’a kadar 1 Mayıs ikramiyelerinin ödenmesi yönündeki önerisini değerlendiren BES Yönetim  Kurulu’nun, bu öneriyi kabul ederek eylemi kaldırma kararı aldığını belirtti.

Eylemini sonlandıran BES Yönetimi daha sonra bir de yazılı açıklama yaparak eylem sürecini değerlendirdi. Açıklamada sendika olarak son günlerde kamuoyu önünde yaşanan olaylardan dolayı çok rahatsız oldukları belirtilerek daha önce de ifade edildiği gibi ülke mücadele değerleri olan sendikalara karşı yürütülen yıpratma operasyonunun farkında oldukları ve bunu yapma gayreti içerisinde olan zihniyetlere karşı mücadele etmeye devam edeceklerim,m altı çizildi.

Açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi:

“Değerli Lefkoşa Halkı, Sendikamız iddia edildiği gibi “uzlaşmaz” ve “bir masa etrafında toplanmaz” olsaydı, dün Sn. Başkan tarafından bizlere iletilen öneriyi çalışanlarımıza götürmez ve o an bu öneriyi  reddederdik. Hem sendika, hem de çalışanlar olarak önceliğimizin Lefkoşa ve Lefkoşa Halkına hizmet olduğunu herkes bilmelidir. Sn. Başkanın önerisini çalışanlarımıza götürerek onaylarını almış ve Sn. Harmancı ile anlaşıp görevlerimizin başına dönmüş durumdayız. Öncelikle çalışanlarımıza gösterdikleri fedakarlıktan dolayı teşekkür ederiz ve siz değerli halkımızı da böylesi bir gündemle meşgul ettiğimiz için özür dileriz. Sendika ve çalışanlar olarak LTB Yönetiminden tek talebimiz, taraflar olarak imzaladığımız TİS’e taraflarca uyulmasıdır.

Değerli Lefkoşa Halkı, bizlerin arzusu toplumumuzun gündemine LTB’nin başarıları ve iyiye gidişiyle gelmektir. Bunun da yolu çalışma barışından geçer. LTB Başkanı’nın da ayni düşüncede olduğuna inanıyoruz ve bundan sonraki süreçlerde toplumumuzun karşısına bu tür konularla değil, birlikte ortaya koyduğumuz doğrularla gelmek istiyoruz. Lefkoşa’nın aşkımız, LTB’nin de aş kapımız olduğu bilinciyle tüm halkımıza saygılarımızı sunarız.”

Ayrıca kontrol

Oxfam: 4 milyar insan yoksul, 1 milyar insan ‘aşırı yoksul’ kalabilir

İngiltere merkezli yardım kuruluşu Oxfam, koronavirüs salgını sonrası yaşanan dünya genelindeki ekonomik durgunluk sebebiyle yaklaşık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir