ANA SAYFA / HABERLER / DAÜ-SEN: Haziran 2016 yaklaşıyor, Doğa Okulları’nda eğitim zirveye çıkıyor

DAÜ-SEN: Haziran 2016 yaklaşıyor, Doğa Okulları’nda eğitim zirveye çıkıyor

DAÜ-SEN DAİ-DAKDAÜ-SEN yaklaşık 5 yıl önce Doğu Akdeniz İlkokulu (DAİ) ve Doğu Akdeniz Koleji (DAK)’ın kapalı kapılar ardında, Meclis Araştırma Komisyonu Raporu ile de belgelendiği gibi,  Doğa Okulları’na peşkeş çekilerek özelleştirildiğini hatırlatarak, DAİ ve DAK devredilirken Özel Doğa Okulları’nın ilk ve orta eğitim alanında deneyimli oldukları, bundan dolayı eğitim kalitesinin yükseltileceği iddia edildiğine dikkat çekildi.

DAÜ-SEN’den yapılan yazılı açıklamada Özel Doğa Okulları işletmesi altında geçen beş yıl değerlendirildiği zaman iddiaların hiçbirinin gerçekleşmediğinin açıkça görüldüğü, dahası Doğa Okulları 23 Nisan kutlamalarında militarist semboller kullanarak sunduğu eğitim anlayışının barış yanlısı toplumumuza ne kadar yabancı olduğunu bir kez daha ortaya koyduğunun altı çizildi. “İki toplum arasında yakınlaşma, beraber yaşama yönünde çaba harcanırken, adanın tümünde barış ve birlikte yaşama istekleri dillendirilirken bu tür militarist sembollerle bezenmiş eğitim anlayışının hangi amaçlara hizmet edeceği açıktır.” denilen açıklamada üstelik çocukların buna alet edilmiş olmasının her şeyden önce eleştirilmesi gereken bir tutum olduğuna dikkat çekildi.

A.ıoklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi:

“Bir kez daha tekrarlıyoruz; eğitimi metalaştıran, öğrencileri ticari devirlerin parçası yapan, minik zihinleri militarist sembollerle zehirleyen ve sonra da medyaya verdiği ilanlarla, billboard reklamlarıyla halkla ilişkiler oyunları oynayan bu zihniyete DAÜ Kampüsü’nde yer yoktur. Hükümete ve DAÜ Yönetimi’ne düşen okullarımızı halkımıza geri vermektir. DAÜ’nün ve Kıbrıs Türk halkının, DAİ ve DAK’ın idaresi için Doğa Okulları’na ihtiyacı yoktur. Okullarımızı yeniden yönetecek bilgi ve becerimiz vardır.

Siyasilere ve DAÜ Yönetimine yine hatırlatıyoruz: Haziran 2016 geliyor, okullarımızı geri istiyoruz!”

Ayrıca kontrol

DKB: Çözüm sandıkta değil, örgütlü gücümüzdedir!

Devrimci Komünist Birlik yapılan seçimlerin meşru olmadığını belriterek çözümün halkın umutlarını çalarak sahte sandıklara hapsedenlerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir