ANA SAYFA / HABERLER / Tel-Sen özelleştirmeye karşı mücadelede kararlı

Tel-Sen özelleştirmeye karşı mücadelede kararlı

Tel-Sen Tamay SosysanTelekomünikasyon Dairesi Çalışanları Sendikası(Tel-Sen), Telekomünikasyon Dairesi’nin özelleştirilmesine karşı mücadeleye kararlılıkla devam edeceğini belirtti.

Tel-Sen Başkanı Tamay Soysan imzası ile yapılan yazılı açıklamada, Hükümet Programı ve dayatma entegrasyon paketindeki, Telekomünikasyon Dairesiyle ilgili öngörülen özelleştirme planları hakkında “Telekomünikasyon Dairesinin özelleştirilmesine karşı verdiğimiz mücadelenin arkasındayız. Mücadelemiz ayni kararlılıkla devam etmektedir” denildi.

Telekomünikasyon Dairesine yıllardır yatırım yapılmadığını, hazineye giden Daire gelirinin geri dönüşü olmadığını, Dairenin borçlandırıldığını ardından da “daire fonksiyonlarını yitirdi halka hizmet vermekte zorlanıyor, Daireyi gelsin sermaye alsın” dendiğini vurgu yapan Soysan, ”Özelleştirmeler öncesi yaşanan senaryolardır borçlandır batır sat kurtul senaryoları, bu senaryolar vizyona konularak toplumsal varlıklar yandaşlara, ağabilere peşkeş çekiliyor” ifadelerini kullandı.

Soysan, Hükümete, hükümet programları ve ekonomik işbirliği programında yer alan Daire ile ilgili ifadelerden geri adım atma çağrısında bulundu.

Tamay Soysan imzası ile yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Tel-Sen ‘Telekomünikasyon Dairesinde bir çivinin dahi peşkeş çekilmesine bugüne kadar müsaade ermedik bundan sonra da müsaade etmeyeceğiz’

Telekomünikasyon Dairesinde örgütlü sendika Tel-Sen’in Yönetim Kurulu olarak bugüne kadar Telekomünikasyon Dairesinin özelleştirilmesine karşı verdiğimiz mücadelenin arkasındayız. Mücadelemiz ayni kararlılıkla devam etmektedir. Adanın her noktasına çağdaş kaliteli ve ucuz hizmeti götüren bir Telekomünikasyon Dairesi oluşana kadar da mücadelemiz devam edecektir.

Yıllarca Telekomünikasyon Dairesine yatırım yapılmayacak, dairenin gelirleri hazineye gidecek ama geri dönüşü olmayacak, borçlandırılacak, sonra da ayni zihniyet çıkıp daire fonksiyonlarını yitirdi halka hizmet vermekte zorlanıyor daireyi gelsin sermaye alsın çalıştırsın denilecek ve buna da Telekomünikasyon Dairesi Çalışanları başta olmak üzere halkın tepkisiz kalacağını zannedenler varsa yanılıyorlar.

Özelleştirmeler öncesi yaşanan senaryolardır borçlandır batır sat kurtul senaryoları, bu senaryolar vizyona konularak toplumsal varlıklar yandaşlara, ağabilere peşkeş çekiliyor, Tel-Sen özelde Telekomünikasyon da genelde tüm toplumsal varlıklarımızda bunun yaşanmasına asla müsaade etmeyecektir.

Hükümeti yol yakınken uyarıyoruz ne hükümet programları ne de ekonomik işbirliği programları bizi bağlamaz Telekomünikasyon Dairesini peşkeş çekmeye el uzatanların elini kırarız. Bu toplum kendi toplumsal varlıklarına kan vererek can vererek sahip olmuştur üç beş kişi istedi diye peşkeş çekilmesi için müsaade etmeyecek gerekirse yine kan verecek can verecektir bundan kimsenin şüphesi olmasın. Kararlılığımızı sınayanların siyasetteki yerleri ortadadır.”

Ayrıca kontrol

Devrim Temizler’e erişim engeli! Ne mutlu bizlere!

Türkiye dinci, faşist iktidarı şimdi de ülkemiz devrimci sitelerini susturmaya girişti. İlk kez ülkemizdeki bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir