ANA SAYFA / HABERLER / Kürt illerindeki devlet terörü sürüyor

Kürt illerindeki devlet terörü sürüyor

diha_sirnakta_mahalleler_obuslerle_araliksiz_bombalaniyor_h65889_d51eeŞırnak’ta 3 TC askerinin çatışmalarda ölmesi ardından devlet güçleri Bahçelievler Mahallesi’ni obüslerle bombalamaya başladı. Gever’in mahalleleri ve Mexsûdava köyündeki evler ise ateşe verildi

Şırnak’a yönelik soykırım saldırıları 39. gününde devam ederken akşam saatlerinde Bahçelievler Mahallesi’nde yaşanan çatışmalarda en az 3 TC askerinin ölmesi ardından Bahçelievler Mahallesi obüslerle bombalanmaya başladı. Yaklaşık iki saattir top atışlarının aralıksız devam ettiği mahalle bulunan binalardan alevlerin yükseldiği görülürken, kentin üzerine dumanlar bulutları kapladı.

Öte yandan Yenimahalle, İsmetpaşa, Cumhuriyet ve Dicle mahalleleri belirli aralıklarla bombalanıyor. Yenimahalle, Gazipaşa mahallesi ve Ömer Kabak Meydanı ile 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı arasında kalan bölgede ise şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

Yapılan bombardıman sonucu Dicle ile Bahçelievler mahalleleri arasında bulunan Halil Ulusoy Caddesi üzerindeki iki binada yangın çıktığı öğrenildi. Şırnak Belediyesi İtfaiye ekiplerinin yangını söndürmek için bölgeye sevk edildiği bildirildi.

Kent geneline yönelik bombardıman ve çatışmalar devam ediyor.

Gever’in mahalleleri ve Mexsûdava köyündeki evler ateşe verildi

Hakkari’nin Gever’in (Yüksekova) kuşatma altındaki mahalleleri ile boşaltılan Mexsûdava köyündeki onlarca ev ise, TC ordusu tarafından topa tutulup ateşe verildi.

TC Devlet göçlerinin “yıkım” politikasını sürdürdüğü Hakkari Gever ilçesi ve ilçeye bağlı Mexsûdava (Kuruköy) köyünden gün boyu patlama ve silah sesleri yükseldi. Top atışlarıyla vurulan köydeki çok sayıda ev ve bina, yerle bir oldu.

Yapılan bu bombardıman sonucu köyün neredeyse her tarafından dumanlar yükselmeye devam ediyor.

Köy ve kırsalının semalarında ise yine aralıklarla Kobra ve Skorksy tipi helikopter hareketliliği yaşanıyor.

Yine Gever kent merkezinde “arama-tarama” faaliyetleri adı altında yapılan talan da sürüyor. İlçenin Esentepe, Esenyurt, Yeşildere, Dize, Orman, Eski Kışla, Mezarlık, Cumhuriyet ve Güngör mahallelerindeki onlarca ev ve bina top atışlarına tabi tutulup, benzin dökülerek ateşe verildi.

Evlerin ateşle verilmesi nedeniyle kentten gün boyu dumanlar yükseldi.

Müdahale edilmesine izin verilmeyen yangınlar devam ediyor durumda.

Haber: ANF

Ayrıca kontrol

DKB: Çözüm sandıkta değil, örgütlü gücümüzdedir!

Devrimci Komünist Birlik yapılan seçimlerin meşru olmadığını belriterek çözümün halkın umutlarını çalarak sahte sandıklara hapsedenlerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir