ANA SAYFA / HABERLER / KTÖS UBP ve DP’li yetkilileri mal varlıklarını açıklamaya çağırdı

KTÖS UBP ve DP’li yetkilileri mal varlıklarını açıklamaya çağırdı

KTOS_ElcilKTÖS siyasetin rüşvet, adam kayırma, iltimas, şaibeli ihalelerle anıldığı, mafya-siyasetçi ilişkilerinin her gün basında yer aldığı bir dönemde hükümet olan UBP-DP yetkilerinin birincil görevinin koltuk kapmak değil, temiz siyaset adına mal beyanında bulunmak olması gerektiğine dikkat çekti.

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil imzası ile yapılan yazılı açıklamada Cuma günü yapılacak olan güven oylaması öncesi vatandaşların konuştuğu en önemli konuların başında siyasette olanların mal varlıkları ve borçları ile ilgili durumlarının siyasetle ilgisi olduğunun altı çizildi. “Bu sadece yeniden hükümete gelen UBP-DP’yi ilgilendiren bir konu değildir.” denilen açıklamada aynı zamanda hükümetten atılan CTP yetkililerini de ilgilendirdiği vurgulandı.

Aöıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi:

“Siyasetteki kirlilik ancak toplum önüne çıkan siyasetçilerin, şeffaf, hesap verebilir ve objektif olması ile mümkündür.  Bu çerçevede UBP-DP hükümetinde görev alan başta Başbakan ve Başbakan Yardımcısı olmak üzere tüm bakanlar ve birinci derecede yakın akrabaları derhal toplum önünde servet beyanında bulunmalıdırlar. Aynı zamanda hükümetten atılan CTP’nin bakanları ve yakın akrabaları servet beyanında bulunarak temiz siyaset konusunda toplumun beklentilerine cevap vermelidirler. Konuyla ilgili Sn. Akıncı’yı örnek almaları, yeterli olacaktır. Temiz siyaset, siyasetçinin adanın kuzeyinde yaratılan rant düzeninde temiz kalabilmesi ve kişisel değil toplumsal faydaya önem vermesi ile mümkündür.”

Ayrıca kontrol

DKB: Çözüm sandıkta değil, örgütlü gücümüzdedir!

Devrimci Komünist Birlik yapılan seçimlerin meşru olmadığını belriterek çözümün halkın umutlarını çalarak sahte sandıklara hapsedenlerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir