ANA SAYFA / HABERLER / Şırnak’ta bombardıman yoğunlaştı

Şırnak’ta bombardıman yoğunlaştı

Foto: Arşiv
Foto: Arşiv

Direnişin 32 gündür devam ettiği Şırnak’ta geceden bu yana Yeni ve Bahçelievler mahalleleri aralıksız tank, obüs ve toplarla bombalanıyor.

Şırnak’ta TC devletinin soykırım saldırılarına karşı özyönetim direnişi 32’nci gününe girdi. Mahallere girme girişimlerine karşı YPS/YPS-JIN direnişi ile karşılaşan devlet güçleri, kentte bombardımanını sürdürüyor.

Dün Gazipaşa ve Ömer Kabak Meydanı’nda yoğunlaşan çatışmalar yer yer devam ediyor.

EVLERDE YANGIN ÇIKTI

Gece saatlerinden bu yana özellikle Yeni ve Bahçelievler mahalleri tank, obüs ve havanlarla vuruluyor. İki mahallede de birçok evde yangın çıktı.

Bombardımanla birlikte zırhlı araçlarla mahalleler uzun süre tarandı ve ardından yer yer çatışmalar yaşandı. Son 20 gündür çatışmaların yoğunlaştığı İsmetpaşa, Cumhuriyet ve Dicle mahallelerinde ise yer yer silah ve patlama sesleri geliyor.

AMBULANSLAR SEVK EDİLDİ

Çatışmaların yaşandığı bölgelere ambulansların sevk edildiği görülürken, son iki gündür kentteki ambulans hareketliliği dikkat çekiyor.

Kentte gece boyunca helikopter ve İnsansız Hava Aracı hareketliliği yaşandı.

Kentte bombardıman ve çatışmalar aralıksız devam ediyor.

Kaynak: ANF

Ayrıca kontrol

DKB: Çözüm sandıkta değil, örgütlü gücümüzdedir!

Devrimci Komünist Birlik yapılan seçimlerin meşru olmadığını belriterek çözümün halkın umutlarını çalarak sahte sandıklara hapsedenlerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir