ANA SAYFA / HABERLER / KTÖS: Gökçekuş’un yanlışları mahkemece açığa çıkarılmıştır!

KTÖS: Gökçekuş’un yanlışları mahkemece açığa çıkarılmıştır!

Hüseyin GökçekuşKTÖS göreve geldiği günden itibaren Yakın Doğu Üniversitesi’nin bir memuru gibi hareket eden, Yakın Doğu Üniversitesi eski rektör yardımcısı ve şimdiki YÖDAK Başkanı Sn. Hüseyin Gökçekuş’un yaptığı yanlışların Yüksek İdare Mahkemesi’nin 247/2015 sayılı kararı ile bir kez daha açığa çıktığını belirtti.

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil imzası ile yapılan yazılı açıklamada YÖDAK Başkanı olarak yasalara uygun ve demokratik usullere göre hareket etmek yerine mahkeme kararında da belirtildiği gibi taraflı ve despotça hareket eden Hüseyin Gökçekuş’un mahkeme kararı ile mahkûm edilerek, mahkeme masraflarını da kişisel hesabından ödenmesine karar verildiğine dikkat çekildi.

Açıklamanın devamında ise şu ifadelere yer verildi:

“Cumhurbaşkanlığı tarafından atanan YÖDAK başkanının ortaya koyduğu icraatlar, cumhurbaşkanlığını doğrudan ilgilendirmekte olup, sorumluluk Sn. Mustafa Akıncı’yı da bağlamaktadır. Yakın Doğu Üniversitesi eski rektör yardımcısı ve YÖDAK Başkanı Hüseyin Gökçekuş’un yanlış ve yasalara aykırı uygulamaları olduğunu sözlü ve yazılı olarak belgeleri ile birlikte Cumhurbaşkanlığı’na sunmamıza rağmen onu görevden almaya yaklaşmayan Sn. Akıncı basın sözcüsü aracılığı ile bizi “haddimizi bildirmekle” itham edecek kadar ileri gitmiştir. Kendisine 11 Kasım 2015 tarihinde sunduğumuz bir mektubu bile 1 Şubat 2016’da YÖDAK’a gönderen Sn. Akıncı’nın YÖDAK’tan sendikamıza cevap verilmesini istemesine rağmen, Sn. Gökçekuş bu yazıya cevap vermediği gibi YÖDAK kurulunun gündemine dahi getirmemiştir.

YÖDAK Başkanı Sn. Hüseyin Gökçekuş hakkında, belgeleri ile ortaya koyduğumuz tüm itirazları görmezden gelen Sn. Akıncı’nın, bu mahkeme kararı ile demokratik ilkelere ve yasalara aykırı davranan bu şahıs hakkında nasıl hareket edeceğini merakla beklemekteyiz. Temel talebimiz YÖDAK’ı Yakın Doğu Üniversitesi’nin bir kurumuna dönüştüren YDÜ eski rektör yardımcısı ve YÖDAK Başkanı Hüseyin Gökçekuş’un görevden alınması için Sn. Mustafa Akıncı’nın derhal harekete geçip gereken iradeyi ortaya koymasıdır. Despotça hareket ettiği mahkeme kararı ile ispat edilmiş olan Hüseyin Gökçekuş’un hala görevde tutulması, Cumhurbaşkanlığı makamının da Yakın Doğu Üniversitesi’nin güdümüne girdiğini açıkça ortaya koymaktadır.”

Ayrıca kontrol

DKB: Çözüm sandıkta değil, örgütlü gücümüzdedir!

Devrimci Komünist Birlik yapılan seçimlerin meşru olmadığını belriterek çözümün halkın umutlarını çalarak sahte sandıklara hapsedenlerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir