ANA SAYFA / HABERLER / DİSK ‘kiralık işçilik’ yasa tasarısına karşı bugün alanlara çıkıyor

DİSK ‘kiralık işçilik’ yasa tasarısına karşı bugün alanlara çıkıyor

disk-kiralik-iscilik-yasasiDİSK yönetimi düzenledikleri basın toplantısında, kiralık işçilik tasarısının meclisten geçmesi durumunda insan ticaretinin yasal hale geleceğini vurgulayarak, DİSK’li işçilerin başta Ankara olmak üzere birçok ilde alanlarda olacağını belirtti

DİSK yönetimi, dün Genel-İş Genel Merkezi’nde bir basın toplantısı düzenleyerek, Meclis’te gündeme getirilen ‘kiralık işçilik’ yasasıyla ilgili görüşlerini açıkladı.

Özel İstihdam Büroları’na geçici iş ilişkisini de kapsayacak biçimde işçi kiralama yetkisi veren ve işçileri  köleleştiren tasarıyla ilgili olarak konuşan DİSK Genel Başkanı Kani Beko, söz konusu tasarının Meclis’ten geçmesi durumunda, tarihin en büyük insanlık suçlarından biri olan insan ticaretinin yasal hale geleceğini vurguladı.

Konuyla ilgili olarak toplanan Üçlü Danışma Kurulu’nda hiçbir mutabakat olmamasına rağmen, bu yasa teklifinin Meclis’e gönderilip, komisyonlardan geçirildiğini belirten Beko, işçilerden gelen hemen hiçbir itirazın dikkate alınmadığını ifade etti.

DİSK yönetimi, basın toplantısında kiralık işçiliğe karşı bugün saat 12.00’de Ankara Akay Kavşağı’nda kitlesel bir basın açıklaması yapacaklarını belirterek, “Ankara’da gerçekleştirilecek merkezi etkinlikle eşzamanlı olarak, örgütlü oldukları işyerlerinde bildiri okuma, iş yavaşlatma, basın açıklaması gibi etkinliklerin yapılacağı bilgisini Verdi.

Haber: Siyasi Haber

Ayrıca kontrol

DKB: Çözüm sandıkta değil, örgütlü gücümüzdedir!

Devrimci Komünist Birlik yapılan seçimlerin meşru olmadığını belriterek çözümün halkın umutlarını çalarak sahte sandıklara hapsedenlerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir