ANA SAYFA / HABERLER / Ethem Sarısülük davası: Katil Ahmet Şahbaz’ın tutuklama talebi yine reddedildi

Ethem Sarısülük davası: Katil Ahmet Şahbaz’ın tutuklama talebi yine reddedildi

ethem-sarisuluk-davasiGezi Parkı ayaklanmasında, polis Ahmet Şahbaz tarafından vurularak hayatını kaybeden Ethem Sarısülük davasının ikinci duruşması sona erdi. Sanık Ahmet Şahbaz’ın tutuklanması talebi reddedilerek, duruşma 27 Haziran’a ertelendi.

Gezi Parkı eylemlerinde, polis tarafından vurularak hayatını kaybeden Ethem Sarısülük davasının ikinci duruşması sona erdi.

Sarısülük’ün öldürülmesiyle ilgili polis Ahmet Şahbaz’ın yargılanması, ‘güvenlik’ gerekçesiyle alındığı Aksaray Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Bugün görülen ikinci duruşma nedeniyle çevre illerden takviye olarak çevik kuvvet ekipleri geldi.

Adliye çevresinde ve içinde yoğun güvenlik önlemi alınırken; duruşmayı izlemeye gelen Ethem Sarısülük’ün annesi Sayfı Sarısülük, kardeşleri İkrar, Cem ve Mustafa Sarısülük ve yaklaşık 30 kişi, üst aramasından geçirildikten sonra adliyeye alındı.

Sanık polis Ahmet Şahbaz, duruşmaya Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi ile katıldı.

Mahkeme heyeti, celse arasında olay anını gösteren kayıtları incelediklerini ve tutanak hazırladıklarını, ancak ateş anının hızlı ve seri geçmesi nedeniyle net bir fikir edinemediklerini ve bu nedenle TÜBİTAK tarafından incelenmesini istedi.

Duruşma 27 Haziran’a ertelendi.

Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesi, sanık polis Ahmet Şahbaz’a, “haksız tahrik altında adam öldürmek” ve “kamu görevine ait araç ve gereçleri suçta kullanmak” suçundan 7 yıl 9 ay 10 gün hapis cezası vermişti. Ancak Yargıtay, kararı usulden bozmuştu.

Ayrıca kontrol

Gelecek Gazetesi 99’uncu saysı çıktı…

Kıbrıs’ın tek Marksist-Leninist yayın organı olan Gelecek Gazetesi’nin Ekim 2019, 99’uncu sayısı “Tam ilhak paketi!” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir