ANA SAYFA / HABERLER / Hemşireler ve Ebeler Sendikası’ndan eylem uyarısı

Hemşireler ve Ebeler Sendikası’ndan eylem uyarısı

Kıbrıs-Türk-Hemşireler-ve-Ebeler-SendikasıKıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası, Yönetim Kurulu Başkanı Ali Özgöçmen imzası ile yazılı bir açıklama yaparak hükümete çalışanların maaşlarının tam olarak ödenmemesi durumunda eylem uyarısında bulundu.

“Sayın Hükümet Edenler, halkta ve çalışanlardaki huzursuzluk ve mutsuzluk yaratmadaki reformunuz son derece başaralı olup, büyük bir hayal kırıklığı yaratmıştır.” denilen açıklamada sağlık çalışanları olarak ağır ve zor şartlarda çalışmaya devam ederken, her ay maaşlarının ödenemeyeceği ile ilgili yaratılan polemik ve gerçek, çalışanları huzursuz ve mutsuz kıldığı belirtildi.

Açıklamada bu durumun “reform hükümeti”nin başarısızlığının göstergesi olduğuna dikkat çekilerek “Çalışanlarımızın emeklerinin karşılığı olan Mart ayı maaşlarının tamamının 04-04-2016 Pazartesi günü ödenmemesi halinde 05-04-2016 Salı gününden itibaren her türlü eylemden kaçınılmayacağı siz hükümet edenlere ve kamuoyunun bilgisine sunarız.” denildi.

Ayrıca kontrol

DKB: Çözüm sandıkta değil, örgütlü gücümüzdedir!

Devrimci Komünist Birlik yapılan seçimlerin meşru olmadığını belriterek çözümün halkın umutlarını çalarak sahte sandıklara hapsedenlerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir