ANA SAYFA / HABERLER / Erdoğan’dan komik iddia!

Erdoğan’dan komik iddia!

erdogan komik iddiaABD’nin başkenti Washington’da, düşünce kuruluşu Brookings Entitüsü’nde düzenlenen panelde konuşan Erdoğan, “Maruz kaldığı yüksek birçok terör tehdidiyle mukayese edildiğinde hak ve özgürlükler bakımından Türkiye’den daha ileri standartta bir ülke yoktur. Bu hakkın, ülkemize ve milletimize teslim edilmesini özellikle bekliyorum” dedi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’nin başkenti Washington’da, düşünce kuruluşu Brookings Entitüsü’nde düzenlenen panelde konuştu.

Birkaç hafta öncesine kadar Erdoğan, Nükleer Zirve için gittiği Washington’da herhangi bir düşünce kuruluşu tarafından konuşma daveti almadı. Türk yetkililerin bu yöndeki yoğun çabalarına rağmen önemli düşünce kuruluşu Carnegie Vakfı’ndan da ret yanıtı gelmişti.

Hatırlanacağı üzere Havuz medyası bu enstitüyü Fethullahçı ilan etmiş Gezi Direnişi sırasında da “Dış Güçler” diye itham etmişlerdi.

İşte “Fethullahçı” denilen Enstitü’de Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları:

Hak ve özgürlükler bakımından Türkiye’den daha ileride bir ülke yoktur

“Çeşitli kılıflar altında himaye gören terör, maalesef aldığı bu cesaretle ülkemizi, vatandaşlarımızı hedef almayı sürdürüyor. Bizim, buna tahammülümüz kalmamıştır. Bu saldırıların, Avrupalı ülkeler başta olmak üzere tüm dünyanın PKK terör örgütünün ve uzantılarının geçek yüzlerini görmelerine vesile olmasını diliyorum.

“Türkiye, dünyanın en eli kanlı terör örgütlerinin ortak hedefi durumunda. Buna rağmen demokrasiden, özgürlüklerden, hukuk devletinden taviz vermeden mücadelemizi sürdürüyoruz.

“Maruz kaldığı yüksek birçok terör tehdidiyle mukayese edildiğinde hak ve özgürlükler bakımından Türkiye’den daha ileri standartta bir ülke yoktur. Bu hakkın, ülkemize ve milletimize teslim edilmesini özellikle bekliyorum.”

‘Tutuklu gazeteci yok’

Konuşmasının ardından soruları yanıtlayan Erdoğan, bir soru üzerine, Türkiye’de cezaevlerinde anayasayla teminat altına alınan basın hürriyeti kapsamında hükümlü ve tutuklu hiçbir gazeteci bulunmadığını söyledi.

“Bunlar, buralarda çok farklı şekilde ifade ediliyor. İçeri girerken, orada bazı bağıran çağıranları gördüm. O bağıran çağıranlar da bu işi bildikleri için bağırıp çağırmıyorlar. Türkiye’de ilk defa yapılmış, halkın seçtiği cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 52 ile Cumhurbaşkanı seçilmiş olan Erdoğan’a karşı burada illegal bir görüntü sergiliyorlar.”

Ayrıca kontrol

DKB: Çözüm sandıkta değil, örgütlü gücümüzdedir!

Devrimci Komünist Birlik yapılan seçimlerin meşru olmadığını belriterek çözümün halkın umutlarını çalarak sahte sandıklara hapsedenlerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir