ANA SAYFA / HABERLER / EL-SEN: Protokoller Kıbrıs Türkü’nün tüm değerlerini yok ediyor!

EL-SEN: Protokoller Kıbrıs Türkü’nün tüm değerlerini yok ediyor!

Ecaglayan cesurerL-SEN son günlerde TC ile imzalanacak protokolde KIB-TEK’le ilgili yapılmaya çalışılanlara hiç şaşırmadıklarının bilinmesi gerektiğini belirtti. EL-SEN Yönetim Kurulu adına Başkan Çağlayan Cesurer imzası ile yapılan yazılı açıklamada bu güne kadar TC’ile yapılan protokollerin sonuçlarının hep beraber yaşamaya devam ettiği belirtilerek her protokol sonrası ileriye gitmek yerine Kıbrıs Türk toplumu’nun üretimden koparıldığı ve  tüm değerlerini de kaybetme noktasına getirildiğine dikkat çekildi.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

“Orta yerde duran fizibilite raporlarını görmemezlikten gelip Kamuoyunu yanıltarak ucuza elektrik getireceğiz söyleminin son örneğini su konusunda yaşayalı çok olmadı TC’de su bedava olmasına rağmen evlere ulaşacağı fiyat halen daha belirlenememiş ve ülkemizde dağıtılan sudan daha ucuz olmayacağı aşikardır.

Hükümet programına  KIB-TEK’in özerkleştirileceğini yazan hükümet belli ki  pek çok hükümet programında olduğu gibi günü kurtarmak için yazılmıştır.

Son günlerde basında çıkan ‘‘Özelleştirme sonrası çalışanların hakları korunacak’’ ifadelerini EL-SEN üyelerini tanımayanlara bir kez daha hatırlatmada fayda var. EL-SEN ve üyelerinin kavgası kurumun özerk Profesyonel şeffaf ve hesap verebilir  bir yapıya kavuşturulması kavgasıdır. EL-SEN, KIB-TEK in bölünmesinin dünyadaki örneklerinde olduğu gibi özeleştirmenin ilk adımının olduğunun bilinci ile basına yansıyanların doğruluk  payı olmadığına inanmak istemektedir.

KIB-TEK’in herhangi bir şekilde protokolde yer alması sadece KIB-TEK’in önünün kesilmek istenmesiyle ilgilidir. KIB-TEK ne hükümetten ne de yardım heyetinden yıllarca tek kuruş almadan milyonlarca dolarlık yatırım yapmış ve  yapmaya devam etmektedir.

EL-SEN olarak KIB-TEK’in bölünüp herhangi bir şekilde özelleştirilmesine dönük hareketlere seyirci kalınmayacağı, çalışma barışını bozacağı ve süresiz grev dahil yasal her türlü eylemlerle en sert şekilde karşılık verileceğinin bilinmesi gerekmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Ayrıca kontrol

Minareyi çalan kılıfını hazırlarmış!

Kurtuluşu sandıkta gösteren sömürgeci ve işbirlikçileri, “amigoları” üzerinden de “kötünün iyisini seçiniz” propagandası ile halkları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir