ANA SAYFA / HABERLER / Şırnak, Nusaybin ve Yüksekova’da çatışmalar şiddetleniyor

Şırnak, Nusaybin ve Yüksekova’da çatışmalar şiddetleniyor

sirnak-nusaybin-ve-yuksekova-da-catismalar-siddetleniyor-1458801550Sokağa çıkma yasağının ve askeri operasyonların sürdüğü Şırnak merkezde, Mardin’in Nusaybin ilçesinde ve Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde çatışmalar giderek şiddetleniyor.

Şırnak: Çatışmaların 9’uncu gününü geride bıraktığı Şırnak’ta akşam saatlerinde top, havan ve obüs atışları arttı. Özel harekatçıların konumlandığı Gümüştepe’ye ve 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’na konumlandırılan tanklarla kentin özellikle Yenimahalle, Dicle, Bahçelievler, Cumhuriyet ve İsmetpaşa mahallelerine yönelik top, havan ve obüslerle aralıksız saldırı başlattı. Dicle ve Yeşilyurt mahallelerinde ise yoğun çatışmalar yaşandı. Çatışmalarda ölü ve yaralı konusunda bilgi alınamazken, çok sayıda ambulansın 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’na gitmesi ve ardından yaşanan helikopter hareketliliği dikkat çekti. Kente yönelik ağır bombardıman sürüyor.

Nusaybin: Nusaybin’de çok şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Fırat, Abdulkadirpaşa, Yenişehir ve Dicle mahallelerine sabahtan başlayan top atışları aralıksız devam ediyor. Havan atışlarının da yapıldığı mahallelerde çok şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Silah seslerinin bir an olsun kesilmediği mahallelerden Fırat Mahallesi’nde dün gece çok büyük bir patlama meydana geldi. Patlamanın ardından mahalle duman ile kaplanırken, ardından mahalleye ambulans ve zırhlı araçlar sevk edildi. Öte yandan evleri yıkarak ilerlemeye çalışan askerlerin mahallelere konteynerler taşıdığı, yine zırhlı kepçe ve hafriyat kamyonları sevk edildiği görüldü.

Yüksekova: Yüksekova’da 11 gündür devam eden çatışmalar dün şiddetlendi. Zırhlı kepçe ve ağır iş makineleri çatışmaların yoğunlaştığı Cumhuriyet ve Eski Kışla mahallelerindeki evleri yıkmaya başladı. Ağır iş makineleriyle yıkılmayan binalar ise kolonlarına yerleştirilen patlayıcılarla patlatılarak, onlarca ev ve iş yeri yerle bir edildi. Öte yandan çatışmaların yoğunlaştığı Cumhuriyet ve Eski Kışla mahallelerindeki ambulans hareketliliği de sürüyor.

Haber: Siyasi Haber

Ayrıca kontrol

Devrim Temizler’e erişim engeli! Ne mutlu bizlere!

Türkiye dinci, faşist iktidarı şimdi de ülkemiz devrimci sitelerini susturmaya girişti. İlk kez ülkemizdeki bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir