ANA SAYFA / HABERLER / Hastabakıcılar Meclis’e yürüdü

Hastabakıcılar Meclis’e yürüdü

Hastabakıcılar meclis eylemGüney Kıbrıs’ta süresiz grevde olan hastabakıcıların üyesi oldukları PASİNO sendikası dün meclise ardından ise Sağlık Bakanlığı’na yürüyerek bakan ile görüştü.

Bu arada hastabakıcılar Meclis önünde bir protesto gösterisi düzenlediler ve taleplerinin kabulünü istediler. PASİNO’dan bir heyet taleplerinin yer aldığı bir metni Meclis Başkanı Yannakis Omiru’yu verdi. Görüşmenin ardından hastabakıcılar Meclis önünden Maliye Bakanlığı’na yürüdüler.

Bakan’dan hem vaat hem tehdit!

Sağlık Bakanı Yorgos Pampuridis grevdeki hastabakıcılara vaatlerde bulunarak, hastahanelerin özerkleştirilmesi çerçevesinde bilimsel alanların belirleneceğini ve hastabakıcıların üniversite eğitiminin de teminat altına alınacağını iddia etti. Bakan ayrıca güvenlik nedeniyle çalışan hastabakıcıların grevi sonlandırma çağrısına olumlu yanıt vermemeleri durumunda ise polise şikayette bulunulacağını tehditinde bulundu. Bakan Pampuridis hastabakıcıların grevi nedeniyle sorunların her geçen gün ağırlaştığını, ancak bu süreçte hiç bir hastanın yaşamının risk altına girmediğini ifade etti. Pampuridis bu sözlerinin ardından “grev hakkına saygı duyduğunu” belirtti ve sağlık alanında önemli değişiklikler yola koyulduğunu savunarak, bu süreçte böylesi bir grevin üzüntü verici olduğunu dile getirdi.

Ayrıca kontrol

Minareyi çalan kılıfını hazırlarmış!

Kurtuluşu sandıkta gösteren sömürgeci ve işbirlikçileri, “amigoları” üzerinden de “kötünün iyisini seçiniz” propagandası ile halkları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir