ANA SAYFA / HABERLER / Yüksekova’da saldırılar arttı, Bağlar’a tank gönderildi

Yüksekova’da saldırılar arttı, Bağlar’a tank gönderildi

etha-20160317-baglar-saldiri-00_extYüksekova ilçesinde iki kişi saldırıların yoğunlaştığı Cumhuriyet (Zagros) Mahallesi’nde mahsur kalırken, direnişin sürdüğü Bağlar’a çok sayıda paletli tank sevk edildi. Şırnak merkezine de asker ve tank sevkıyatı yapıldı.

Saray’ın özel kuvvetlerinin saldırılarına karşı Kürt halkının özyönetim direnişi devam ederken, direnişin sürdürdüğü mahallelere yönelik saldırılar da artıyor.

YÜKSEKOVA

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde tank ve ağır silahlarla yapılan saldırılara karşı YPS ve YPS Jin güçlerinin direnişi sürüyor.

Çatışmaların yaşandığı Cumhuriyet (Zagros) Mahallesi’nin girişindeki 4 katlı bir binada 2 sivil mahsur kaldı.

DİHA’nın haberine göre, etrafına sürekli top atışlarının yapıldığı binada oturan Abdullah Yaşar (74) ve Burhan Yaşar (42), bombardımandan dolayı 3 gündür bir odaya sıkışmış durumda.

Evlerinin yıkılmak üzer olduğunu söyleyen iki sivilden telefonlarının şarjı bittiği için de saatlerdir haber alınamıyor.

BAĞLAR

Sıkıyönetimin sürdüğü Diyarbakır’ın Bağlar ilçesine bağlı Kaynartepe Mahallesi’ne yönelik saldırılar devam ederken, paletli tankların da aralarında bulunduğu çok sayıda zırhlı araç sevk edildi.

Öte yandan zırhlı araçlarla mahalleyi ablukaya alan polis, sık sık halkın evlerini boşaltması yönünde anonslar yapıyor.

ŞIRNAK

Sıkıyönetimin 3. gününe girdiği Şırnak’ın merkezinde askeri yığınak aralıksız bir şekilde devam ediyor. Kente akşam saatlerinde de tank sevkıyatı yapılırken, çok sayıda zırhlı araç kente giriş yaptı.

Geçtiğimiz günlerde de sevkıyat yapılan tanklar tepelere yerleştirilerek direniş mahallelerine yönelik top atışı yapılıyor.

Kaynak: ETHA

Ayrıca kontrol

DKB: EL-SEN grevi ve bu düzenden kurtuluş üzerine…

Devrimci Komünist Birlik EL-SEN’in toplumsal çıkarlar temelinde gerçekleştiridiği greve destek vererek sendikaya karşı yürütülen provakasyon …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir