ANA SAYFA / HABERLER / “Okullarda Barış Kültürü Eğitimi” Çalıştayı KTÖS’de gerçekleştirildi

“Okullarda Barış Kültürü Eğitimi” Çalıştayı KTÖS’de gerçekleştirildi

KTÖS Eğitim 17-3-16 (1)KTÖS ve AÖA işbirliği ile hazırlanan “Okullarda Barış Kültürü Eğitimi” temalı çalıştayın ilk günü KTÖS’de gerçekleştirildi.  

AÖA Başkanı Zehra Özçınar ve KTÖS Örgütlenme Sekreteri Besim Baysal’ın açılış konuşması gerçekleştirdiği çalıştayda KTÖS Eğitim Sekreteri Burak Maviş KTÖS yayınlarından çıkan ‘Sosyal Adalet Yolu ile Barış Kültürü Oluşturmak’ isimli kitabın içeriği hakkında konuşma yaptı ve barış eğitiminin önemine vurgu yaptı. Kitap, barış eğitimi teması ile öğretmen için kaynak olarak hazırlandı.

Çalıştay’da Boğaziçi Üniversitesi Barış Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Nur Bekata Mardin ‘Demokratik ve Barışçıl Eğitim’,   Maggie Pınar ise ‘Şiddetsiz İletişim’ temalı öğretmene yönelik work-shop gerçekleştirdi.KTÖS Eğitim 17-3-16 (2)

32 öğretmenin aktif katılımı ile gerçekleştirilen work-shopun ikinci durağı 18 Mart Cuma günü AÖA’si olacak. AÖA’da 18 Mart Cuma günü saat 09:30’da başlayacak work-shop’da Maggie Pınar, Nur Bekata Mardin’in yanı sıra AÖA öğretim görevlisi Müge Beidoğlu ‘Barış Eğitimi’ temalı sunum gerçekleştirecek.

Ayrıca kontrol

Devrim Temizler’e erişim engeli! Ne mutlu bizlere!

Türkiye dinci, faşist iktidarı şimdi de ülkemiz devrimci sitelerini susturmaya girişti. İlk kez ülkemizdeki bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir