ANA SAYFA / HABERLER / KTÖS: YÖDAK Başkanı Gökçekuş derhal görevden alınmalıdır!

KTÖS: YÖDAK Başkanı Gökçekuş derhal görevden alınmalıdır!

Şener Elcil KTÖSKTÖS adanın kuzeyini üniversite çöplüğüne döndüren YÖDAK’ın başında bulunan Sn. Hüseyin Gökçekuş’un, kendini atayan cumhurbaşkanlığı makamına karşı dahi hiçbir sorumluluk duymadan hareket etmeye devam ettiğine dikkat çekti. KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil imzası ile yapılan yazılı açıklamada “Yaptığı icraatlarla Yakın Doğu Üniversitesi’nin bir memuru gibi hareket eden Yakın Doğu Üniversitesi eski Rektör Yardımcısı Hüseyin Gökçekuş, bu üniversitenin yasadışı bir şekilde dağıttığı sınıf öğretmenliği diplomaları konusunda hem cumhurbaşkanlığına hem de sendikamıza bilgi vermekten kaçmaktadır.” denildi.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

“11 Kasım 2015 tarihinde bilgi edinme hakkımıza dayanarak; bizzat Sn. Mustafa Akıncı’ya verdiğimiz mektup ancak 1 Şubat tarihinde YÖDAK’a ulaştırılmış olup, aradan bir ayı aşkın bir süre geçmesine rağmen hiçbir cevap alınamamıştır.

Görüleceği üzere YDÜ eski Rektör Yardımcısı Hüseyin Gökçekuş, Cumhurbaşkanı’nı da takmamakta, Bilgi Edinme Yasasını da açık açık ihlal etmektedir.

Yasaları ve kendini atayan cumhurbaşkanlığı makamını kaale almayan Yakın Doğu Üniversitesi eski Rektör Yardımcısı ve YÖDAK Başkanı Hüseyin Gökçekuş’un ortaya koyduğu icraatlar nedeniyle derhal görevden alınması şart olmuştur.

Sn. Akıncı’nın bu konuya daha fazla sessiz kalması, Hüseyin Gökçekuş’un icraatlarına onay verme anlamı taşıyacaktır. Bu çerçevede Sn. Akıncı’yı olaya müdahale edip, gerekli resmi açıklamayı yapmaya davet eder, bu yasadışı işlere ve usulsüzlüklere sessiz kalmayacağımızı bir kez daha haddimizi bilmeyerek vurgularız.”

Ayrıca kontrol

Minareyi çalan kılıfını hazırlarmış!

Kurtuluşu sandıkta gösteren sömürgeci ve işbirlikçileri, “amigoları” üzerinden de “kötünün iyisini seçiniz” propagandası ile halkları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir