ANA SAYFA / HABERLER / “Huzur ve güven” için daha fazla devlet terörü!

“Huzur ve güven” için daha fazla devlet terörü!

polis-alimi-devlet-teroru-AAKirli savaş ve saldırganlıkla toplumun huzurunu devletin, 15 bin yeni polis alınmasına ilişkin yasa tasarısı mecliste.

Türk sermaye devleti işçi sınıfının taleplerine, sorunlarına kulak tıkayıp bunlara karşı işten atma saldırılarını hayata geçirip, sermayenin çıkarlarını gözeterek yeni kölelik yasaları için adımlar atarken, buna paralel kendi iktidarını koruma altına almak için yeni saldırı ve devlet terörü düzenlemelerini de hayata geçirmekten geri durmuyor.

“Güvenlik” adı altında hayata geçirilen uygulamalar saldırı ve kirli savaşlara yatırım anlamına geliyor. Bu doğrultuda hazırlanan bütçeler, devletin silahlı güçlerine yapılan ek zamlar, baskı ve denetimi arttırmak için düzenlemeler yetmediği gibi son olarak da polis sayısının arttırılmasına yönelik yasa tasarısı TBMM Başkanlığı’na sunuldu. Bahane olarak ise yine bilindik “kamu düzeninin sağlanması, terörle mücadele” gibi aldatıcı ifadeler kullanıldı. Kirli savaş ve saldırganlık yetmiyormuş gibi bu yasa tasarısının “zorunlu hale geldiği” iddia edildi.

Polis kadrosu “yetersiz”miş!

Yasa tasarısında, merkezde 1153 ve taşrada 10 bin 296 olmak üzere toplam 11 bin 449 adet polis kadrosu olduğuna dikkat çekilerek, “Polis Meslek Yüksek okullarında 3 bin 528 ve Polis Meslek Eğitim merkezlerinde 11 bin öğrenci olmak üzere toplam 14 bin 528 öğrencinin 2016 yılında mezun olacak olması, ayrıca 2016 yılı içerisinde 10 bin öğrenci alımının planlanması nedeniyle Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ait mevcut polis memuru kadroları yetersiz kalacaktır. Bu nedenle tasarı ile Emniyet Genel Müdürlüğü’nün taşra teşkilatına 15 bin adet polis memuru unvanında kadronun ihdas edilmesi öngörülmektedir” denildi.

Kaynak: Kızıl Bayrak

Ayrıca kontrol

Devrim Temizler’e erişim engeli! Ne mutlu bizlere!

Türkiye dinci, faşist iktidarı şimdi de ülkemiz devrimci sitelerini susturmaya girişti. İlk kez ülkemizdeki bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir