ANA SAYFA / DÜNYA / Polonya NATO’ya tam üyelik yolunda

Polonya NATO’ya tam üyelik yolunda

polonya-nato-uyelik-AAPolonya Savunma Bakanı Macierewicz, NATO’ya bağlılık açıklamaları yaparak Temmuz ayında tam üye olacaklarını açıkladı.

ABD, Doğu Avrupa’daki müttefikleri ile Rusya’yı kuşatmaya dönük adımlar atarken, bu ülkelerden öne çıkan Polonya’dan bir açıklama geldi. Polonya Savunma Bakanı Macierewicz, NATO’ya bağlılık açıklamaları yaptı.

8-9 Temmuz’da NATO’ya tam üye olacaklarını duyuran ABD işbirlikçisi, ittifakın ardından büyük değişimler yaşanacağını iddia etti. NATO’ya üyeliğin yalnızca silahlı güçler arasında bir işbirliği olmayacağını belirten Macierewicz, milletçe ittifakın bir parçası olacaklarını söyledi. ABD’nin Avrupa’daki kirli çıkarları için ülkesinin işçi ve emekçilerini de seferber etmeye çalışacağını açıktan ifade etmiş oldu.

ABD Doğu Avrupa’daki 7 ülkeye 250 ağır araç yerleştirme girişimlerinde bulunmuş, bu ülkelere üsler kurmak için adımlar atmıştı. Rusya tarafından bu adımlar potansiyel tehdit olarak tanımlanmış, özellikle Polonya ve Romanya’daki füze savunma sistemlerinin kendilerine yöneltilmesi için de “bu ülkeler hedefimiz oluyor” yanıtı verilmişti.

Kaynak: Kızıl Bayrak

Ayrıca kontrol

Devrim Temizler’e erişim engeli! Ne mutlu bizlere!

Türkiye dinci, faşist iktidarı şimdi de ülkemiz devrimci sitelerini susturmaya girişti. İlk kez ülkemizdeki bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir