ANA SAYFA / HABERLER / KTÖS’ten okul ziyaretleri…

KTÖS’ten okul ziyaretleri…

KTÖS okul ziyareti 16-3-16KTÖS Yürütme Kurulu ve Yönetim Kurulu öğretmenlerle yüze yüze bilgi paylaşımında bulunabilmek, sorunları yerinde gözlemleyebilmek, yapıcı eleştirileri dinleyebilmek ve öz eleştiri verebilmek için okulları ziyaret ediyor.

KTÖS’ten verilen bilgiye gore; okul ziyaretlerinde eğitim sistemi, okul sorunları, okullarda rehberlik hizmetlerinin yoksunluğunun yarattığı sıkıntılar, özel gereksinimli bireylerin eğitimi ile ilgili alternatif öneriler, öğretmen eksiklikleri, Göç Yasası’ndan kaynaklanan ekonomik ve sosyal hak gaspları, hayat pahalılığı, Bakanlık ile olan görüşmeler, eylemler, Öğretmenler Yasası’ndan doğan ödev, görev, hak ve sorumluluklar, taslak olarak hazırladığımız tüzükler, Kıbrıs Sorunu, Su Temini Projesi, Hükümetin TC ile imzalamaya can attığı ekonomik paketin içeriği hakkında bilgi paylaşımında bulunuyor. Bunun yanında ekonomik, sosyal ve toplumsal hakların budanmamasına karşı verilen mücadele zemini de tartışılıyor.

KTÖS bu çerçevede, Mormenekşe İlkokulu, Yeni Boğaziçi İlkokulu, Dörtyol İlkokulu, Karşıyaka İlkokulu ve Lapta İlkokulu’nu ziyaret ederek sorunları yerinde gözlemledi.

Ayrıca kontrol

Nazım İçin” oyunu seyirci ile buluşuyor

Üretim Merkezi tiyatro ekibi Tiyatro Üretim tarafından hazırlanan ve Nazım Hikmet’in şiirlerinden oluşan müzikal tiyatro …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir