ANA SAYFA / HABERLER / Mercedes-Benz işçisi harekete geçti

Mercedes-Benz işçisi harekete geçti

mercedes-harekete-gecti-AAMercedes-Benz’in İstanbul Hoşdere’deki fabrikasında işçiler düşürülen primleri nedeniyle harekete geçti.

Mercedes-Benz İstanbul Hoşdere Fabrikası’ndaki işçiler yıllık primlerinin düşürülmesi nedeniyle harekete geçti. Primlerinin düşürülmesine tepki gösteren işçiler sendikaya yürürken işçiler mesailere kalmama kararı aldı.

Mercedes’te her yıl verilen primler bu yıl son derece düşük verildi. Geçen yıl 725 euro olarak verilen yıllık primler bu yıl 400 euro olarak belirlendi. 2015 yılın fabrikanın % 100 kâr ettiğini açıklamasına rağmen primlerin düşürülmesi işçilerin tepkisini de büyüttü.

Bu duruma tepki gösteren işçiler vardiya başlangıcında sendika binasının önünde toplanarak tepkilerini ortaya koydular. İşçiler bu durumda mesaiye kalmama kararı aldılar. Öte yandan postabaşıların baskısı ile karşılaşan işçiler mücadelede kararlılıklarını ifade etti.

Kaynak: Kızıl Bayrak

Ayrıca kontrol

NEREDEN DEVAM EDECEĞİZ? AMAÇ ARAÇ DİYALEKTİĞİ

5-9 Eylül tarihleri arasında Karaburun-İzmir’de gerçekleştirilen 13. Karaburun Bilim Kongresi’nde Devrimci Hukukçular tarafından sunulan metni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir