ANA SAYFA / HABERLER / ‘Bombalı saldırı’ bahanesiyle polis rejimi

‘Bombalı saldırı’ bahanesiyle polis rejimi

polis-rejimi-bombali-saldiri-bahanesi-AAİstanbul’da kurulan polis noktalarında araçlar durdurularak arandı, yoldan geçenler GBT uygulamasına tabi tutuldu.

Sermaye devleti, Ankara’daki bombalı saldırıyı polis rejimi uygulamalarının koyulaştırılması konusunda fırsata çevirdi. Gerici iktidarın Kürdistan ve Suriye’deki kirli ve kanlı savaş politikalarının sonucu olarak yaşanan saldırılar, işçi ve emekçileri ikinci kez vurmaya başladı. Zira saldırıları bahane eden devlet, “güvenlik” adı altında polis rejimi uygulamalarını arttırmaya çalışıyor. Sokaklarda polis uygulama noktaları kuruyor, polise sınırsız arama-sorgulama yetkisi veriyor, emekçilerin yaşam alanlarını adeta karakola çeviriyor.

‘Bombalı araç’la yapılan saldırıları bahane eden devleti, dün akşam İstanbul’un birçok noktasında polis noktaları kurdu. Yoldan geçen araçlar durdurularak arandı. Sözde “şüpheli” görülen şahıslar da polis tarafından durdurularak GBT uygulamasına tabi tutuldu.

İstanbul’daki bu polis uygulamasının ‘ikinci bir emre kadar’ süreceği belirtilirken, diğer kentlerde de benzer uygulamaların yoğunlaştırılması gündemde.

Kaynak: Kızıl Bayrak

Ayrıca kontrol

ΕΚΛ: ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑΣ ΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ

Η κυβέρνηση Αναστασιάδη πιστή στην ταξική της αποστολή για προάσπιση των συμφερόντων της αστικής τάξης, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir